GÜVENLİK VE PRATİK KULLANIM

GÜVENLİK VE PRATİK KULLANIM

Tam anlamıyla sürücüye yönelik bir otomobil.

SIĞINMAK İSTEYECEĞİNİZ GÜVENLİ BİR YER

Takla demirleri Convertible modellerinin temel bir güvenlik özelliğidir, görüntüsü de bunu destekler. Satin Chrome veya Gloss Black renklerde sunulur.

SIĞINMAK İSTEYECEĞİNİZ GÜVENLİ BİR YER

İKİ KİŞİLİK

GÜVENCE

GÜVENCE

F‑TYPE siz ve yolcunuz için kapsamlı bir hava yastığı sistemine sahiptir. Ön hava yastıkları uygun bir şekilde açılmadan önce sensörler boyunuzu ve ağırlığınızı algılar. F‑TYPE’ın gelişmiş emniyet kemeri ön gergileri, otomobilin hızının seri bir şekilde kesildiği durumlarda emniyet kemerlerini otomatik olarak sıkılaştırır.
YAŞAMIN TEMEL ÖĞELERİ

YAŞAMIN TEMEL ÖĞELERİ

Evden uzakta geçireceğiniz bir hafta sonu için bolca alanınız var. F‑TYPE’ın bagajına iki kişinin elde taşıyabileceği çantalar rahatlıkla sığar. Coupé modelinde opsiyonel elektrikli bagaj kapağı, kolay erişilebilen bir düğme yardımıyla otomatik olarak açılır ve yükselir.

KARANLIKTAN UZAKLAŞIN

F‑TYPE’ın isteğe bağlı yeni Pixel LED’leri, akıllı teknolojisiyle uzun huzme ışıkları bölerek diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasını önler. Bu özellik aynı zamanda genişliğini ve derinliğini de yolculuk hızınıza göre uyarlar veya viraj dönerken yolun eğimiyle birlikte hareket ederek her durumda üstün bir görüş sağlar.

KARANLIKTAN UZAKLAŞIN

ZAHMETSİZ BİR YOLCULUK

F‑TYPE tam anlamıyla sürücüye yönelik bir otomobildir. Gelişmiş güvenlik ve sürücü asistan sistemleri gerçek sürüş keyfine odaklanmanızı sağlar.

KÖR NOKTA ASİSTANI PAKETİ

KÖR NOKTA ASİSTANI PAKETİ

Şerit değiştirirken kör noktaya bir başka araç girerse Kör Nokta Asistanı aracı algılar ve yaklaşan araçtan uzaklaşmanız için düzeltici bir tork uygular. Arka Trafik Monitörü de geri manevra sırasında sizi hareket eden araca karşı Dokunmatik ekran üzerinden uyarmak için aynı sistemi kullanır.
ŞERİT TAKİP ASİSTANI

ŞERİT TAKİP ASİSTANI

Otomobilinizin istem dışı olarak bulunduğunuz şeritten dışarı doğru sürüklendiğini algılar ve sizi otomobilinizi geri yönlendirmeye teşvik etmek için direksiyona düzeltici bir tork uygular.
HIZ SABİTLEYİCİ VE HIZ SINIRLAYICI

HIZ SABİTLEYİCİ VE HIZ SINIRLAYICI

Hız Sabitleyici gaz pedalının sürekli olarak kullanılmasına gerek kalmadan sabit bir hızı korumanızı sağlar. Hız Sınırlayıcı kullanarak maksimum otomobil hızını belirleyebilirsiniz.
GERİ GÖRÜŞ KAMERASI

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI

Geri Görüş Kamerası geri manevra sırasında görüşü artırır. Park etmeye yardımcı olmak amacıyla otomobilinizin öngörülen yolunu temsil eden statik çizgiler, Dokunmatik ekranda görüntülenir.
PARK ASİSTANI

PARK ASİSTANI

Otomobilinizin uygun bir park yerine girmesini ve çıkmasını yönlendiren Park Asistanı sayesinde paralel park etmek çok daha kolay. Yönlendirme için Sürüş vitesi veya Geri vites seçildikten sonra yalnızca otomobilinizin hızını kontrol etmeniz yeterlidir. Grafikler ve bildirimler manevralar sırasında size kılavuzluk eder.
TRAFİK İŞARETİ TANIMA VE ADAPTİF HIZ SINIRLAYICI

TRAFİK İŞARETİ TANIMA VE ADAPTİF HIZ SINIRLAYICI

Hız limitlerini ve sollama yapılmaz işaretlerini gösterge panelinde net bir şekilde göstererek bunlardan haberdar olmanızı sağlar. Adaptif Hız Sınırlayıcı otomobilinizi uygun hız limiti içinde tutmak için trafik işareti algılamayı kullanır.
ACİL DURUM FRENİ

ACİL DURUM FRENİ

Diğer araçlar veya yayalarla çarpışmayı önlemeye yardımcı olmak üzere yerleşik kameraları kullanır. Olası bir çarpışma tehlikesi algılanırsa sistem sesli ve görsel uyarılar verir. Herhangi bir önlem alınmadığında, sistem olası bir darbe etkisini azaltmaya yardımcı olmak için fren uygular.
SÜRÜCÜ TAKİP MONİTÖRÜ

SÜRÜCÜ TAKİP MONİTÖRÜ

Sürücü Takip Monitörü direksiyon komutlarını, fren ve gaz pedalı aktivitesini izleyerek uykunuzun gelmeye başladığını algılar ve mola vermeniz için erken aşamada uyarıda bulunur.
LASTİK BASINCI İZLEME SİSTEMİ

LASTİK BASINCI İZLEME SİSTEMİ

Lastik basıncını kontrol etme ihtiyacını destekleyen sistem her bir lastiğin basıncını sürekli olarak izler ve bir ya da daha fazla lastiğin basıncı önemli oranda düşükse sizi uyarır.
F-TYPE’INIZI SEÇİN

F-TYPE’INIZI SEÇİN

Coupé ya da Convertible seçerken yanlış seçim diye bir şey yoktur.

İsteğe bağlı özellikler ve bunların bulunabilirliği aracın teknik özelliklerine (model ve güç aktarım elemanları) göre değişiklik gösterebilir ya da montaj için başka özelliklerin de bulunması gerekebilir. Daha fazla bilgi için yetkili satıcınızla iletişime geçebilir ya da aracınızın konfigürasyonunu online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Aracın tüm kontrolü her zaman sürücüde olmalıdır.