DİZEL Mİ? BENZİN Mİ? TAMAMEN ELEKTRİKLİ Mİ?

Size en uygun Jaguar modeli hangisi?
DİZEL Mİ? BENZİN Mİ? TAMAMEN ELEKTRİKLİ Mİ?

SEÇİM SİZİN

DİZEL

DİZEL

Jaguar’ın şimdiye kadarki en çevre dostu, yeni dizel motorları, off-road ve römork çekmeye uygun tork özellikleri ile iyileştirilmiş yakıt verimliliği sunar. Bu, gerçek anlamda güvenilir bir uzun mesafe performansı sunan bir bileşimdir.
BENZİN

BENZİN

Dinamik ve çevik bir sürüş sağlayan yeni benzinli motor yelpazemiz, Jaguar’ın ikonik hızlı tepki verme özelliğini sunarak geleneği sürdürür. Yeni benzinli motorlar, etkileyici düzeyde düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu sunar.
TAMAMEN ELEKTRİKLİ

TAMAMEN ELEKTRİKLİ

Sofistike, tamamen elektrikli güç aktarım elemanlarımız, sıfır egzoz emisyonu ile yüksek performans sunar. Geri kazanımlı frenleme ve plug-in şarj noktalarında şarj edilebilen bataryaya sahip bir çift tamamen elektrikli motordan güç alır ve Jaguar’ın elektrikli geleceğini yansıtır.

DİZEL Mİ? BENZİN Mİ? TAMAMEN ELEKTRİKLİ Mİ?

Bir sonraki aracınızın dizel mi, benzin mi yoksa tamamen elektrikli mi olacağını öğrenmek için sürüş alışkanlıklarınızla ilgili 5 soruyu yanıtlayın.

DİZEL, BENZİN VE TAMAMEN ELEKTRİKLİ ARAÇLARIN AVANTAJLARI

DÜŞÜK CO2 EMİSYONU

DÜŞÜK CO2 EMİSYONU

Jaguar’ın yeni dizel motorları, benzinli motorlara kıyasla yaklaşık %20 daha düşük CO2 emisyonu üretir. 2002’den bu yana dizel motorlu araçları tercih eden alıcılar, yaklaşık 3 milyon ton CO2’nin atmosfere girmesini önlediler.
EU6d VE GERÇEK SÜRÜŞ EMİSYONU (RDE2) UYUMLU

EU6d VE GERÇEK SÜRÜŞ EMİSYONU (RDE2) UYUMLU

Jaguar’ın dizel otomobilleri, EU6d ve Gerçek Sürüş Emisyonuna (RDE2) uyumludur; her türlü sürüş koşulunda emisyon değerleri belirgin biçimde düşer.
DAHA AZ NİTROJEN OKSİT EMİSYONU (NOx)

DAHA AZ NİTROJEN OKSİT EMİSYONU (NOx)

Eylül 2015’ten bu yana Jaguar’ın tüm dizel modelleri NOx emisyonunu önemli düzeyde azaltmaya yardımcı olan gelişmiş Seçimli Katalitik İndirgeme (SCR) egzoz son işlem sistemine (ör. AdBlue) sahiptir.
GELİŞMİŞ YAKIT VERİMLİLİĞİ

GELİŞMİŞ YAKIT VERİMLİLİĞİ

Jaguar dizel motor seçeneği benzinliye kıyasla yaklaşık %25 daha iyi yakıt ekonomisi sunar2. Bu nedenle bir yıl içinde sıklıkla 19.000 km veya üzeri yol kat ediyorsanız, sizin için en maliyet etkin seçim bu olacaktır.
EU6D VE GERÇEK SÜRÜŞ EMİSYONU (RDE2) UYUMLU

EU6d VE GERÇEK SÜRÜŞ EMİSYONU (RDE2) UYUMLU

Jaguar’ın yeni benzinli modelleri, EU6d ve Gerçek Sürüş Emisyonuna (RDE2) uyumludur; her türlü sürüş koşulunda emisyon değerleri belirgin biçimde düşer.
DİNAMİK SÜRÜŞ DENEYİMİ

DİNAMİK SÜRÜŞ DENEYİMİ

Jaguar’ın benzinli motorları, kesintisiz ve hızlı tepki veren bir güç aktarımı ile en dinamik sürüş deneyimlerini sunar. Benzinli motorlar, tüm hızlarda zahmetsiz performans ve heyecan verici sesleri olağanüstü bir biçimde bir araya getirir.
DAHA AZ PARTİKÜL

DAHA AZ PARTİKÜL

En yeni benzinli motorlarımız, egzoz gazları salınımı sırasında oldukça ince partikülleri yakalamak ve depolamak için son derece verimli filtrelerle sunulur. Bu, atmosfere salınan egzoz emisyonu miktarının azaltılmasına yardımcı olur.
DAHA DÜŞÜK ÖN ÖDEME ÜCRETLERİ

DAHA DÜŞÜK ÖN ÖDEME ÜCRETLERİ

Dizel motorlar genellikle daha fazla yakıt verimliliği sunuyor olsa da eşdeğer benzinli motorlar da daha düşük ön ödeme ücretleri sunduğundan, daha kısa yolculuklara çıkarak az kilometre kateden sürücüler için bu, akıllıca bir seçim olabilir.
SIFIR EGZOZ EMİSYONU

SIFIR EGZOZ EMİSYONU

Kullanım noktasında sıfır CO2 emisyonu üreten ve şarj başına 470 km kadar menzile sahip Jaguar I‑PACE, yakıt kullanımından daha az maliyetli olmasının yanı sıra egzoz emisyonu da üretmez. Her yıl şebekeye eklenen daha fazla yenilenebilir enerji ile Jaguar I-PACE yaş aldıkça daha çevre dostu hale gelir.
KONFOR VE ERİŞİM

KONFOR VE ERİŞİM

Pek çok şehirde artık elektrikli otomobillerin, diğer otomobillerin erişimlerinin yasak olduğu şeritlere ve park alanlarına girmesine izin veriliyor. Ayrıca, emisyona bağlı her türlü ücretten de muaflar.
HÜKÜMET TEŞVİKLERİ

HÜKÜMET TEŞVİKLERİ

Elektrikli otomobiller, çevre dostu güç aktarım elemanlarına geçişi destekleyen hükümet, yerel yetkililer ve işletmeler tarafından sunulan avantajlardan yararlanabiliyor. Buna benzinli ve dizel eşdeğerlerine göre dikkate değer biçimde daha az olan vergilendirme oranları da dahil.
EKONOMİK İŞLETİM MALİYETLERİ

EKONOMİK İŞLETİM MALİYETLERİ

Elektrik maliyetinin nispeten daha düşük olması nedeniyle tamamen elektrikli otomobillerin yakıt maliyetleri de daha ekonomik hale geliyor. Ayrıca, hareketli güç aktarım elemanı parçası sayısı daha az olduğundan bu otomobillerin bakımı da daha ekonomik.

SİZİN İÇİN EN DOĞRU JAGUAR’I SEÇİN

Yaşam stilinize, sürüş stilinize ve finansal gerekliliklerinize uygun bir Jaguar tasarlamaya hazır mısınız?

*EV menzili rakamları, standartlaştırılmış bir rota üzerinde seri üretim otomobili temel alır. Elde edilen menzil, otomobile, batarya durumuna, gerçek rotaya, çevreye ve sürüş stiline bağlı olarak değişiklik gösterecektir.
Verilen rakamlar, AB düzenlemelerine uygun olarak resmi üreticinin test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek rakamlar farklılık gösterebilir. CO2 ve yakıt ekonomisi rakamları takılan janta ve opsiyonel ekstra özelliklere göre değişiklik gösterebilir. WLTP binek otomobiller için standart hale getirilmiş yakıt tüketimi ve CO2 rakamlarının hesaplanmasında kullanılan yeni resmi AB testidir. Yakıt, enerji tüketimi, menzil ve emisyonu ölçer. Gerçek kullanım koşullarına daha yakın rakamlar vermek üzere tasarlanmıştır. Otomobilleri opsiyonel donanımla birlikte daha zorlu bir test prosedürü ve sürüş profiline göre test eder.