XE SV PROJECT 8

XE SV PROJECT 8XE SV PROJECT 8

Nürburgring Nordschleife pistinde Jaguar’ın bugüne kadar üstlendiği en ekstrem performans.

GELMİŞ GEÇMİŞ EN EKSTREM PERFORMANSA SAHİP JAGUAR

5,0 litre Supercharged V8 motordan elde edilen 600 BG güçle Project 8, yasal olarak yolda kullanıma uygun, tarihteki en güçlü Jaguar’dır. Toplam üretim sayısı dünya çapında 300 adetle sınırlı olan modelden her bir otomobil, İngiltere Warwickshire’daki SVO Teknik Merkezinde manuel olarak yaratıldı. İkisi de soldan direksiyona sahip iki kişilik Track Pack versiyonu ve yolda kullanıma yönelik dört kişilik model arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Prototip versiyonları, en ünlüsü Nürburgring Nordschleife olan Avrupa çapındaki deneme pistlerinde test edildi. Project 8 ile Nordschleife pistinde bir Jaguar’a ait en hızlı tur süresi elde edildi. Bu tur, tarihte seri üretim amaçlı dört kişilik diğer tüm sedan otomobillerden ve birçok tanınmış süper otomobilden daha hızlıydı.

PERFORMANS VE KAPASİTE

PERFORMANS VE KAPASİTE

Dünyanın en nefes kesici spor sedan otomobili olmak üzere tasarlanan Project 8, olağanüstü bir sürüş duygusu ve çeviklik için motor sporlarından alınan süspansiyon ve modifiye edilmiş dört tekerlekten çekiş sunan All Wheel Drive sistemi kullanır. Tepkiyi artırmak üzere amortisör bağlantıları küresel mafsal içerir ve biri yol biri de pist için 15 mm daha alçak ayara sahip iki sürüş yüksekliği mevcuttur.
MERKEZİNDE SUPERCHARGED MOTOR. MİMARİSİNDE ALÜMİNYUM.

MERKEZİNDE SUPERCHARGED MOTOR. MİMARİSİNDE ALÜMİNYUM.

Jaguar’ın kalbinde efsanevi bir supercharged V8 motor yer alır. Ancak hız ve heyecan verici sürüş yalnızca güçle ilgili değildir. Jaguar’ın öncü Hafif Alüminyum Mimarisi ve (motor kapağı, tamponlar, çamurluklar, yan eteklikler, ön ayırıcı ve arka aero kanat gibi) geniş çaplı bir alanda karbon fiber kullanılan Project 8 bir araya gelerek ağırlığı minimum seviyede tutuyor.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

ARKA KANAT

ARKA KANAT

Project 8’in gövdesi 321 km/sa azami hıza sahip bir otomobil için gereken aerodinamik performansı sunmak üzere kapsamlı bir biçimde yeniden tasarlanmıştır. Buna ayarlanabilir derin ön ayırıcı, arka difüzör ve büyük ayarlanabilir arka aero kanat da dahildir. Kanadın hücum açısı sürtünmenin azaltılması veya bastırma kuvvetinin en üst seviyeye çıkarılması amacıyla hassas şekilde ayarlanabilir. Kanat 300 kmsa hıza erişildiğinde 122 kg bastırma kuvveti üretir.
FRENLER

FRENLER

Supercharged V8 motor ve hafif gövde hayranlık bırakan bir performansı garanti eder. Ancak 321 km/sa azami hıza sahip bir otomobil için durdurma kuvveti de önemlidir. Project 8 bir Jaguar’da bulunan, teknolojik açıdan en gelişmiş frenlere sahiptir. Önde büyük 6 pistonlu kaliperlere sahip geniş 400 mm karbon seramik diskler mevcuttur. Bu öğeler aynı zamanda hafiftir, 18 kg tasarruf sağlar.
YOLLA ARANIZDA GERÇEK BİR BAĞLANTI

YOLLA ARANIZDA GERÇEK BİR BAĞLANTI

All Wheel Drive sistemi üstün bir hassasiyet, çekiş kuvveti ve çeviklik sunar. Başka hiçbir Jaguar daha “canlı” hissettiremez. Kullanım iki kapılı bir spor otomobil gibi arkadan çekişlidir. Akıllı Güç Aktarım Dinamikleri arasında gelişmiş bilgisayar kontrollü güç aktarım düzeninin bir parçası olarak bir Elektronik Aktif Diferansiyel yer alır. Project 8’in benzersiz şekilde uyarlanmış Adaptive Dynamics versiyonu en üst düzey performans için yeni bir Pist Modu içerir.
YARIŞ KOLTUKLARI

YARIŞ KOLTUKLARI

İki koltuklu pist odaklı Project 8’i talep edenler için karbon fiber yarış koltukları sunulur. Koltuklarda dört noktalı yarış tipi kemerler mevcuttur. Çok noktadan bağlantılı emniyet kemeri tutma halkası arka koltukların yerini alır. Project 8’in yol odaklı versiyonu Oyster kontrast dikişli Ebony deri kaplı dört koltukla donatılmıştır. Öndeki koltuk çifti özel hafif magnezyum çerçeveli performans koltuklardır.
SİZİN İÇİN KİŞİSELLEŞTİRİLDİ

SİZİN İÇİN KİŞİSELLEŞTİRİLDİ

Project 8, üç standart rengin yanı sıra isteğe bağlı beş SVO Premium Palette renklerinde sunulur. Otomobili gerçekten benzersiz hale getirmek için Special Vehicle Operations ekibi tarafından gerçekleştirilen özel üretimi de tercih edebilirsiniz. Buna 10.000’den fazla gövde rengi seçeneğinin yanı sıra özel sipariş yarış temalı çıkartmalar, renkli fren kaliperleri ve daha birçok özellik dahildir.
JANTLAR

JANTLAR

Özel hafif jantlar geleneksel döküm alaşım jantlara göre daha güçlü ve daha hafiftir, üstün bir kullanım karakteri sunar. Jantların benzersiz tasarımı sürtünmeyi 7 kademe azaltırken, özel olarak geliştirilen Michelin Sport Cup 2 lastikler olağanüstü yol tutuşunu konforla bir araya getirerek yol ve pist için kusursuz bir seçenek haline gelir.
600 BG GÜCE DOĞRU

600 BG GÜCE DOĞRU

Project 8 gelmiş geçmiş en hızlı Jaguar Sedan modelidir. 600 BG güç ve 700 Nm tork üreten 5,0 litre supercharged V8 motor, bir Jaguar yol otomobiline takılan en güçlü motor unvanına sahiptir. Azami hızı 200 m/sa olan motor 0’dan 60 mil/sa hıza yalnızca 3,3 saniyede ulaşır. Otomobilin 8 ileri şanzımanı vites kanatçıkları sayesinde manuel olarak yalnızca 0,2 saniyede vites değiştirilmesini mümkün kılar.

SVO XE BOTTOM BANER