HERITAGE TRUST

HERITAGE TRUST

EFSANEYİ KORUYAN JAGUAR HERITAGE TRUST

Jaguar Heritage Trust, Jaguar Cars Ltd’nin zengin mirasını koruyor. Kuruluş, Jaguar’ın tarihi otomobillerden oluşan paha biçilemez koleksiyonunu korumanın yanı sıra Jaguar’ın en çok tercih edilen otomobillerine ait ticari dokümanları, koleksiyon değeri taşıyan parçaları ve ürün kayıtlarını içeren kapsamlı arşivi korumakla da yükümlü.

EFSANEYİ KORUYAN JAGUAR HERITAGE TRUST

SÜRÜŞ TUTKUMUZ

1983 yılında İngiltere’de kurulan Jaguar Daimler Heritage Trust, tescilli bir eğitim hayır kuruluşudur. Kuruluş, Jaguar Cars Limited’in ve Swallow, SS, Daimler, Lanchester da dahil olmak üzere önceki tüm markalarının zengin mirasını korumayı amaçlar. Kuruluşun en büyük hedefi, bu zengin miras, endüstriyel gelişmeler ve Jaguar’ın ve ilgili şirketlerinin sosyal etkisi ile ilişkili hem geçmişteki hem günümüzdeki otomobilleri ve parçaları bir araya getirmek ve korumaktır.

EFSANEVİ MODELLERİ HAYATA GEÇİRMEK

EFSANEVİ MODELLERİ HAYATA GEÇİRMEK

Kuruluş, bünyesinde Birleşik Krallık’ta yer alan Coventry Transport Müzesi ve Gaydon İngiliz Otomobil Müzesi’ndeki sürekli gösterimler dahil olmak üzere bir kısmı Avrupa’daki etkinliklerde görülebilecek olan 140’ın üzerinde tarihi otomobilden oluşan bir koleksiyonu korumaktadır.