JAGUAR HAKKINDA

JAGUAR HAKKINDA

TOPLUMUN GÖZÜNDEN JAGUAR LAND ROVER

1987 yılından bu yana Business in the Community (BITC) kuruluşunun kurumsal bir üyesi olarak, toplum üzerindeki etkimizi sürekli olarak iyileştirmek için:


  • Tüm süreçlerimizde sorumlu iş uygulamalarını yönetiyor, ölçüyor ve kullanıyoruz.

  • Olumsuzlukların üstesinden gelmek için ortaklaşa çalışıyoruz.

  • Öğrendiklerimizi ve deneyimlerimizi paylaşarak ilham veriyor, yenilikler yapıyor ve liderlik ediyoruz.


Büyük şirketler için tutamayacakları sözler vermek kolaydır, bu yüzden biz taahhütlerimizi birkaç şekilde destekliyoruz. Öncelikle iki temel alana odaklanıyoruz; eğitimin iyileştirilmesine yardımcı olmak ve insanları mühendislik sektörüne çekmek. Bu odağımızı da, gerçekten fark yaratmak amacıyla, ihtiyacımız olan kaynaklarla destekliyoruz.

İkinci olarak, BITC PerCent Kulübü'nün bir üyesi olarak, vergi öncesi kârımızın %1'ini toplumsal ilişkiler programımıza aktarıyoruz.

Zorlu ekonomik koşullara rağmen bu uygulamayı sürdürdük ve ilgilenen herkese faydalı olacak toplumsal yardım programlarına yatırım yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca yetkili satıcılarımızı, tedarikçilerimizi ve diğer şirketleri, kendi toplumları içerisinde benzer şekilde çalışmalar yapmaya da teşvik ediyoruz.


Çalışanların Katılımı


Çalışanlarımız, başarımızın merkezinde yer alır. Onların becerileri, tutkusu ve bağlılığı, daima heyecan verici otomobiller üretmemizin anahtarı olmuştur. Şimdi ise onlar yeteneklerini, içinde çalıştığımız ve yaşadığımız toplumların faydası için kullanıyor.

Çalışanlarımızı kendi üstüne düşeni yapmak konusunda yüreklendiriyoruz; her çalışanımız, yılda 16 saatini toplumsal yardım programlarında çalışarak geçiriyor. Bunlar, engelli öğrencilerle çalışmak, tarihi ormanların korunması, okul yöneticisi olmak gibi istedikleri herhangi bir program olabilir.

Mezunlarımız, ilk günden itibaren, Ignition (Ateşleme) adlı program kapsamında çeşitli etkinliklerde ve faaliyetlerde yer alma fırsatı elde eder. Bu etkinlikler, onlara öz güven ve deneyim kazandırmak, böylece iş yerinde ve toplum içinde en iyi performansı sergilemelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.Gençlere Yardım Etmek


Geleceğin gençlerin elinde olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, içinde çalıştığımız toplumlardaki gençler için onlara yeni fırsat kapıları açarak ve onları iş, eğitim ve spor dünyasına yönlendirecek programlar ve olanaklar sunuyoruz. Bunlar aşağıdakileri kapsamaktadır:

  • Eğitim İş Ortaklığı Merkezleri. İş dünyasında deneyim kazanmaları için, gençlere kendi üretim sahalarımızda pratik uygulamalar yapma fırsatı veriyoruz.

  • Eğitim Eylem Alanları. İşletmelerle bölge okullarını bir araya getirerek yetersiz performansı ve katılım düzeylerini ele alıyoruz.


Yerel Düşünmek

Sürekli olarak operasyonlarımızın tesislerimizin çevresinde yaşayan insanları nasıl etkilediğini inceliyoruz. Doğru ve bilinçli kararlar vermek için, bölgedeki topluluklarla iyi ilişkiler kuruyor ve sürdürüyoruz.

Belediye meclisi üyeleri ve yerel grupların temsilcileri, planlarımızı incelemek ve kendi fikir ve endişelerini paylaşmak üzere bize katılıyor.