BENZİNLİ VE DİZEL MOTORLAR

Bilinçli bir karar verme.
BENZİNLİ VE DİZEL MOTORLAR

MOTOR SEÇENEKLERİ

Bir dizi benzinli ve dizel motor seçeneği sunuyoruz; ancak sizin için en doğru olanı seçmelisiniz. Mevcut motor seçeneklerimizden yaşam stiliniz ve düzenli olarak yaptığınız yolculuklara uygun motoru tercih edebilirsiniz.

NASIL BİR SÜRÜCÜSÜNÜZ?

ŞEHİR İÇİ

ŞEHİR İÇİ

Otomobilinizi okul veya alışveriş gibi şehir içindeki kısa yolculuklar için kullanıyorsanız benzinli motor sizin için uygun bir seçenek olacaktır. Otomobilinizi otoyollarda nadiren kullanırsınız ve genellikle yerleşim alanlarında minimum seviyede kilometre katedersiniz.
ŞEHİRLER ARASI

ŞEHİRLER ARASI

Otoyollarda genellikle daha uzun yolculuklar yaparak daha fazla kilometre katediyor ve şehir içinde nadiren yolculuk ediyorsanız sizin için dizel motor en uygun seçenek olacaktır.
KASABA VE KIRSAL BÖLGELER

KASABA VE KIRSAL BÖLGELER

Şehir dışında yaşıyorsanız ve düzenli şekilde otoyol kullanarak ulaşım sağlıyorsanız dizel motor sizin için en uygun seçenek olacaktır. Jaguar’ın EU6 Dizel otomobilleri, Düşük Emisyon Bölgeleri (ULEZ) için geçerli ücretlerden muaftır.
KEYFİ SÜRÜŞ

KEYFİ SÜRÜŞ

Heyecanı seviyorsanız ve şehir ortamını çok tercih etmeyerek, genellikle kasaba yollarında keyif için yolculuk ediyorsanız dizel veya benzinli motorlar sizin için uygun olacaktır.
INGENIUM MOTORLAR

INGENIUM MOTORLAR

Jaguar Land Rover’ın Ingenium dizel motoru, şimdiye kadar üretilen en verimli otomobillerimizden biri olan Jaguar XE’de 126 g/km’den itibaren CO2 emisyonu üretir.

ÖNEMLİ VERİLER

EURO 6 MOTORLAR

EURO 6 MOTORLAR

EU6 dizel motorlarımız, dünyadaki en çevre dostu motorlar arasında yer alır. Emisyon seviyeleri, benzinli motorlar ile benzerdir; ancak CO2 emisyonu, yüzde 20-25 daha düşüktür.
NİTROJEN OKSİT

NİTROJEN OKSİT

Otomobillerimizin tümü, Eylül 2015’ten bu yana NOX emisyonunu azaltmaya yardımcı olan gelişmiş Seçimli Katalitik İndirgeme (SCR) egzoz son işlem sistemine (örn. AdBlue) sahiptir.
DPF’LER

DPF’ler

2004 ve 2016 yılları arasında NOX emisyonunda, yüzde 84’ün üzerinde bir düşüş sağladık. Otomobillerimizdeki son derece verimli DPF’ler (Dizel Partikül Filtreleri), tüm partiküllerin yüzde 99,9’unu yakalar.

TERİMLER

OPEN ALL
NOX
CO2
PM
EU5
EU6
DEF
DPF
SCR
NEDC
RDE
WLTP

DAHA FAZLA BİLGİ

JAGUAR AİLESİ

JAGUAR AİLESİ

Tüm modellerimiz, üstün teknik inovasyon, tasarım liderliği ve sportif becerilerden yararlanır.
GÜVENİLİRLİK

GÜVENİLİRLİK

Jaguar, en güvenli, en güvenilir ve en emniyetli lüks performans otomobillerini sunmak üzere olağanüstü bir yol katetmektedir.
BENZİNLİ Mİ YOKSA DİZEL Mİ?

BENZİNLİ Mİ YOKSA DİZEL Mİ?

Mevzuattaki değişiklikler, kamu sağlığına yönelik kaygılar ve emisyon testlerinin şeffaflığı dizel motorların ne kadar çevre dostu olduğu ve doğru seçim olup olmadığı konusunda bazı endişelere yol açtı.