ALL WHEEL DRIVE

ALL WHEEL DRIVE

ALL WHEEL DRIVE TEKNOLOJİSİ İLE TANIŞIN

Dört çeker otomobiller, gitgide daha popüler bir seçenek ve pek çok kişinin otomobil seçimlerini etkileyen bir faktör haline geldi. Bu özellik, AWD hatchback ve AWD sedan modellerinden AWD SUV ve AWD spor otomobillere kadar geniş bir yelpazede sunuluyor. Peki AWD nedir ve neden kullanışlıdır?

ALL WHEEL DRIVE TEKNOLOJİSİ NEDİR?

ALL WHEEL DRIVE TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Dört çekerli araçlar, her türlü zeminde ve hava koşulunda sürücünün kendine olan güveninin artmasını sağlar. Sistem, gücü motordan iki yerine dört tekerleğe iletir ve yol tutuşunu arttırır. Dört çekişli otomobiller, yaz ortasında mıcırlı yüzeylerden kış koşullarında buzlu yollara kadar, çok daha fazla denge ve kontrol sunar. Sistem daima aktiftir ve sürücünün iki çekişliden dört çekişliye geçiş yapmasına gerek kalmadan, sürekli şekilde çalışır. Dört çekişli, daha güvenli olmasının yanı sıra daha aktif bir sürüşte etkinleştirildiğinde üst düzey çekiş, daha dinamik kullanım ve daha fazla hakimiyet sağlar.

JAGUAR DÖRT ÇEKERLİ SİSTEMLER

Jaguar ürün yelpazesindeki her otomobil, dört çekişli sürüş seçeneğiyle birlikte sunulur. Normal sürüş koşullarında, torkun %90’ı arka tekerleklere aktarılır ve böylece daha keyifli bir sürüş deneyimi için AWD otomobillerimizin Jaguar’ın dinamik arka çekişli sürüş hissini sürdürmesi sağlanır. Sistem daha fazla çekiş gerektiğini tespit ederse, gerektiği kadar torku kesintisiz şekilde ön tekerleklere aktararak dengeyi arttırır. Sistem, çekiş ve performans arasındaki ideal dengeyi bulmak için sürekli şekilde çalışır; böylece ek çekiş artık gerekli olmadığında güç yeniden arka aksa gönderilir.

JAGUAR DÖRT ÇEKERLİ SİSTEMLER