JAGUAR ve Castrol

JAGUAR VE CASTROL

JAGUAR’IN TERCİHİ: CASTROL EDGE™ PROFESSIONAL

Castrol® Jaguar'ın global motor yağı çözüm ortağıdır. Böylece her yeni Jaguar motoru içinde Castrol ürünleri kullanılarak üretilir. Jaguar araç sahipleri, bu ortaklık ile birlikte ayrıca bakım ve servis sırasında da Jaguar'ın talep ettiği kalitede yağı kullanmış olurlar.

CASTROL EDGE PROFESSIONAL

CASTROL EDGE PROFESSIONAL

FİLMİ İZLEYİN
CASTROL EDGE™ PROFESSIONAL VE JAGUAR

CASTROL EDGE™ PROFESSIONAL VE JAGUAR

Castrol ve Jaguar, 24 saat süren Le Mans yarışı için yağ formüle ettikleri 1989 yılından bu yana işbirliği içerisinde çalışmaktadırlar. Castrol, 11 yıldan beri Jaguar'ın resmi yağ ürünleri çözüm ortağıdır ve Jaguar’a özel Castrol Professional ürünlerini üretmektedir. Bu ürünler, Jaguar'ın gereksinimlerine uygun olarak, kapsamlı ürün yelpazesi dahilinde üretilir. Castrol EDGE™ Professional, Jaguar tarafından özel olarak tavsiye edilmektedir.
MOTORUNUZ İÇİN DOĞRU YAĞI GELİŞTİREN İŞBİRLİĞİ

MOTORUNUZ İÇİN DOĞRU YAĞI GELİŞTİREN İŞBİRLİĞİ

Jaguar mühendisleri ve Castrol teknoloji uzmanları, Jaguar motorları için özel olarak tasarlanan motor yağlarını geliştirmek üzere sıkı bir işbirliği içerisinde çalışmaktadırlar. Ortak mühendislik olarak adlandırılan bu işbirliği yaklaşımı ile Castrol Professional motor yağları, geliştirme aşamasında Jaguar motorlarıyla yoğun bir şekilde test edilir. Böylece motorun çalışması optimize edilir; performansı artar; yakıt ekonomisi sağlanır ve CO2 emisyonları azaltılır.
CASTROL’UN EN GÜÇLÜ YAĞI ARTIK TİTANYUM GÜCÜNDE!

CASTROL’UN EN GÜÇLÜ YAĞI ARTIK TİTANYUM GÜCÜNDE!

Castrol EDGE Professional, yağ filminin gücünü iki katına çıkaran TITANIUM FST™ ile geliştirilmiştir. TITANIUM FST™ teknolojisi ile birlikte yağın oluşturduğu koruyucu tabaka güçlendirilerek metallerin birbirleriyle sürtünmesi azaltılır;, motor performansı en üst seviyeye çıkar. Castrol EDGE Professional, metallerin birbirleriyle temasını azaltma açısından en yakın rakibine göre yüzde 45'e kadar daha güçlüdür* ve her zaman Jaguar araç sahipleri tarafından talep edilen yüksek seviyede performansı sunmaya hazırdır.
DÜNYANIN İLK KARBON NÖTR MOTOR YAĞI

DÜNYANIN İLK KARBON NÖTR MOTOR YAĞI

Castrol EDGE Professional dünyanın ilk sertifikalı karbon nötr motor yağıdır ve her litresi en yüksek seviyedeki global standartlara göre karbon nötr olarak üretilmektedir. 2014'te, Castrol'ün ürünlerinin kullanım ömrü boyunca karbon izini azaltma hedefi doğrultusunda global olarak 200.000 ton karbon nötralize edilmiştir. Karbonun azaltılması mümkün olsa da sıfırlanması mümkün değildir. Sıfırlanamayan karbon miktarı, Kenya'daki yeniden ağaçlandırma çalışmaları, Çin'de temiz elektrik üretimi, Ankara’da çöplük yatırımı ve Yeni Kaledonya'da rüzgar çiftlikleri gibi emisyon azaltıcı projelere yapılan yatırımlarla dengelenmektedir.
CASTROL EDGE PROFESSIONAL'I SEÇİLİ JAGUAR YETKİLİ SERVİSLERİ'NDE BULABİLİRSİNİZ

CASTROL EDGE PROFESSIONAL'I SEÇİLİ JAGUAR YETKİLİ SERVİSLERİ'NDE BULABİLİRSİNİZ

Jaguar, motorlarını kusursuz biçimde tamamlamak ve performansını optimize etmek üzere tasarlanan Castrol EDGE Professional yağlarını tavsiye eder.

* Castrol'ün değişken hızlı Sıvı Güç Testinde TITANIUM FST™ ile geliştirilmiş Castrol EDGE Professional, en yakın rakibine göre metallerin birbirleriyle temasınıa %45 azaltmıştır. Castrol’ün 2012 satış hacminin %61'i oranındaki ürünler test edilmiştir.