SOSYAL SORUMLULUK

SOSYAL SORUMLULUK

Sürdürülebilirlik işimize yön veren temel prensiplerden biridir. Tasarım ve üretimden, performans ve hurdaya ayırmaya kadar otomobillerimizin kullanım ömürleri boyunca sürdürülebilirliğini artırmak üzere yenilikçiliğin sınırlarını sürekli olarak zorluyoruz.

SOSYAL SORUMLULUK

Jaguar Land Rover toplumu destekleyerek, iş girişimlerine yatırım yaparak ve genç insanlara ilham vererek yaptığı işe yüksek önem verir.

İngiltere’nin en büyük premium otomotiv üretim şirketi olarak işsiz genç insanlara iş deneyimi, eğitim ve vasıf kazandırarak onları istihdama hazırlayan ve potansiyellerini kullanmalarını sağlayan gelişmiş stajyerlik programı "Yarının İş Gücüne İlham Vermek" adını verdiğimiz girişimimizle gençler arasındaki işsizlik sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı oluyoruz.

Büyük resmi görmek

Büyük resmi görmek

Üretim tarafında fabrikalarımızın su kullanımını %70 oranında azalttık, %54 oranında daha az atıkoluşturmayı başardık ve Birleşik Krallık, Wolverhampton'daki Motor Üretim Merkezimizde dünyanın en büyük dama monte güneş paneli sistemini oluşturduk. 21.000'in üzerinde fotovoltaik panel, merkezin enerji ihtiyacının %30'unu üretmektedir. Aynı zamanda üretimimize daha fazla geri dönüştürülmüş alüminyum dahil ettik ve önde gelen 200 tedarikçimizle düzenli toplantılar gerçekleştirip onların da sürdürülebilirlik açısından "en iyi uygulamalarımıza" uyum göstermesini sağladık.