TEKNOLOJİ VE YENİLİK

TEKNOLOJİ VE YENİLİK

Üretim araştırması ve geliştirmesi konularında İngiltere’nin en büyük yatırımcısı olarak Jaguar işini her alanda geliştirmek üzere son teknoloji araştırmaları konusunda binlerce mühendisi desteklemektedir.

GELECEK ŞİMDİ YAŞANIYOR

Düşük dirençli lastiklerden heyecan verici bir sürüş sunan bataryalı elektrikli araçlara kadar her Jaguar akıllı teknolojiden yararlanır.

HAFİF ALÜMİNYUM MİMARİ

HAFİF ALÜMİNYUM MİMARİ

Jaguar’in Hafif Alüminyum Mimarisi sert ve sağlamdır; düşük ağırlığı verimliliği artırırken, kullanım ve frenleme özelliğini geliştirir; ayrıca tüm yolcular için mükemmel bir koruma sağlar.
INGENIUM AİLESİ

INGENIUM AİLESİ

Düşük sürtünmeli, tamamen alüminyumdan üretilen Ingenium motorlar, düşük seviyede titreşim ve akıcı performans sağlamak için sert silindir bloğuna ve çift denge miline sahiptir. Tüm motorlar, Start/Stop teknolojisi ve akıllı rejeneratif şarj özelliği ile donatılmıştır; özellikle şehir içi sürüş sırasında maksimum ekonomi sağlamak üzere aküyü şarj etmek amacıyla fren yapıldığında kinetik enerji depolanır.
JAGUAR ELEKTRİKLİ

JAGUAR ELEKTRİKLİ

Jaguar I-PACE elektrikli bir performans aracıdır. Elektrikli motorları ve kusursuza yakın ağırlık dağıtımıyla 696 Nm seviyesinde anında tork ve spor otomobillere özgü çeviklik sunar.
ALL WHEEL DRIVE

ALL WHEEL DRIVE

Otomobillerine dört çeker özelliğini eklemek üzere piyasadaki tüm sistemleri ayrıntılı bir biçimde inceleyen Jaguar mühendisleri, mevcut hiçbir sistemin, Jaguar'dan beklediğiniz o benzersiz deneyimi sunabilecek düzeyde olmadığını ortaya koydu. Bu nedenle, çözüm olarak Akıllı Güç Aktarım Dinamiği özelliğine sahip Jaguar All Wheel Drive (AWD) Sistemi'ni geliştirildi.
HEAD-UP DISPLAY

HEAD-UP DISPLAY

Gözlerinizi yoldan ayırmamanızı sağlayan Head-up Display önemli bilgileri ön cama yansıtır. Böylece otomobilinizin hızını, vites konumunu ve navigasyon uyarılarını tam renkli ekrandan kolaylıkla takip edebilirsiniz.
INCONTROL HABER/EĞLENCE

INCONTROL HABER/EĞLENCE

InControl hizmet ve uygulama özelliklerimiz, en gelişmiş otomobil içi eğlence sistemimiz Touch Pro Duo gibi özelliklerle sizi dış dünyaya kesintisiz ve güvenli bir şekilde bağlayarak Jaguar’ınızla bağlantıda kalmanızı sağlar.
JAGUAR DİNAMİKLERİ

JAGUAR DİNAMİKLERİ

Jaguar I-PACE’in motoru 400 bg güç ve 696 Nm kullanılabilir anlık tork sunar. Yerleşik Dört Çeker özelliği sayesinde Jaguar I-PACE 0’dan 100 km/sa hıza 4,8 saniyede ulaşır.
DÖRT ÇEKİŞLİ

DÖRT ÇEKİŞLİ

Adaptif Yüzey Tepkisi (AdSR) yüzeyler arasındaki farkları algılar; böylece kötü hava koşullarında ve zorlu arazide mümkün olan maksimum tutuşu sağlar
OTONOM SÜRÜŞ

OTONOM SÜRÜŞ

Jaguar, sürücüsüz ulaşım hizmeti için kendi kendine giden bir Jaguar I-PACE geliştirmek üzere Waymo ile iş birliğinde bulundu. Dünyanın ilk premium sürücüsüz elektrikli otomobili, ideal güvenlik ve güvenilirlik sağlar.