EFSANENİN DOĞUŞUNA TANIKLIK ETMEK

EFSANENİN DOĞUŞUNA TANIKLIK ETMEK

07.02.2019

DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ OTOMOBİLLERİNİN NASIL HAYATA GEÇTİĞİNİ KEŞFETMEK ÜZERE CASTLE BROMWİCH VE SOLİHULL'A BEKLENİYORSUNUZ.

Jaguar’ın fabrika turları, bir efsanenin doğuşuna tanıklık etmenizi sağladığı gibi, hayat boyu unutamayacağınız bir maceraya, gerçekliğini sorgulayacağınız bir teknolojiye ve titiz bir işçiliğe şahit olmanıza yol açacak. Ayrıca, bu gezi İngiltere’nin kimsenin bilmediği kasabalarını keşfetmenize, gizemli yollarını görmenize ve İngiliz mutfağının en lezzetli örnekleriyle tanışmanıza yarayacak. Jaguar’ın muhteşem oluşumuna tanıklık etmek için gerekli adımları atarak, randevu almanız yeterli. Dünyanın en gelişmiş araçları nasıl bir araya geliyor görmek için Castle Bromwich ve Solihull’u gezi listenize ekleyin.

Castle Bromwich

Castle Bromwich

Birmingham’da bulunan Castle Bromwich, metal levhaların, nefes kesen Jaguarlara dönüştüğü fabrika. Eğer bir Jaguar’ın yapımına nasıl başlandığını merak ediyorsanız, Bromwich en doğru yer. Jaguar’ın muhteşem motor sesini düşünün. İşte Bromwich’te kontağın çevrildiği ve silindirlerin ilk çalışma anını gözlemleyebilirsiniz. Fabrikayı ziyaret etmek için Jaguar’ın web sitesi üzerinden randevu alabilir, ödemenizi bile online olarak tamamlayabilirsiniz. Ayrıca randevu ile birlikte gittiğiniz zaman bir rehber size eşlik ediyor ve çok daha detaylı bilgilenmenizi sağlıyor. Üstelik bazı alanlarda fotoğraf çekmenize de izin veriliyor. Böylece, Castle Bromwich gezinizi unutulmaz bir anıya dönüştürebilirsiniz.
Solihull

Solihull

Şahit olacağınız en görkemli üretim merkezini görmeye hazırlanın. Soilhull, İngiltere’de West Midlands’ta yer alıyor. Jaguar, XE serisinin üretimini buraya taşıdı. Çünkü burası son teknoloji üretim anlayışı için oldukça uygun bir fabrika. XE devrimci bir gövde yapısına sahip. Yani, Jaguar’ın şimdiye kadar en dikkat çeken modelini temsil ediyor. XE’nin en aerodinamik, en hafif ve aynı zamanda en sert otomobil olduğunu düşünürsek, gövdesinin yapılışına şahit olmak, paha biçilemez bir tecrübe olacaktır. XE dünyanın en kullanışlı ve en sıra dışı spor arabası gibi unvanları çoktan kazandı. Bu üstün ve geleceğin öncüsü otomobili yapılırken görmek, hafızanızda, özenle saklayacağınız birkaç hatıradan biri olabilir.
Gelmişken İngiltere...

Gelmişken İngiltere...

Her iki fabrikanın da olduğu bölgede sizi leziz İngiliz ve dünya mutfağı karşılıyor olacak. Ayrıca, muhteşem Orta Çağ mimarisi veya mütevazı İngiliz mimarisi fotoğrafını çekebileceğiniz yüzlerce manzara ortaya çıkarıyor. Bir tatil planı olarak hem teknolojiye şahit olacak hem de yerel İngiliz halkının yaşamını daha yakından tanıyacaksınız.

İLGİLİ YAZILAR

EFSANEVİ JAGUAR TASARIM DİREKTÖRÜ IAN CALLUM

EFSANEVİ JAGUAR TASARIM DİREKTÖRÜ IAN CALLUM

IAN CALLUM, 20 YILIN ARDINDAN JAGUAR TASARIM DİREKTÖRÜ GÖREVİNDEN AYRILIRKEN, YERİNİ JULIAN THOMSON’A BIRAKIYOR...
JAGUAR CLASSIC EKİBİ, DAVID GANDY İÇİN ÖZEL YAPIM BİR XK120 YARATIYOR

JAGUAR CLASSIC EKİBİ, DAVID GANDY İÇİN ÖZEL YAPIM BİR XK120 YARATIYOR

Jaguar Classic uzmanları Jaguar tutkunu ve müşterisi David Gandy’nin taleplerine uygun olarak 1954 XK120’yi yeniden tasarladı...
'DRIVE-IN' KÜLTÜRÜ

'DRIVE-IN' KÜLTÜRÜ

Türkiye’nin farklı köşelerini keşfetmek isteyenler için, 6 etkileyici müze önerisi…...
20. YÜZYIL MERAKI

20. YÜZYIL MERAKI

20. Yüzyıl merakı Dizilerle giderilebilir mi? İngiliz yapımlarıyla deniyoruz....
UZUN YÜZYIL

UZUN YÜZYIL

19. yüzyıl, neleri değiştirdi?...
ZAMANIN ARDINDA KALAN DÜNYA YAPILARI

ZAMANIN ARDINDA KALAN DÜNYA YAPILARI

20. yüzyılda inşa edilen ve şu an aramızda olmayan yapılar....
TEKRAR TEKRAR SEYREDİLMESİ GEREKEN FİLMLER VOL.1

TEKRAR TEKRAR SEYREDİLMESİ GEREKEN FİLMLER VOL.1

Her izlediğinizde farklı yönlerini göreceğiniz, bakış açınızı değiştirecek film önerilerini sizin için hazırladık...
JAGS AND MOVIES

JAGS AND MOVIES

Jaguar'ların filmlerde sık sık karşımıza çıkmasından daha önce bu haberimizde de bahsetmiştik....

HIZLI BAĞLANTILAR