TARİHTE İZ BIRAKANLARLA JAGUAR

TARİHTE İZ BIRAKANLARLA JAGUAR

DÜNYAYA GELEN EN ÖZEL YETENEKLER, EN KÖKLÜ AİLELER VE TASARIMCILAR, MÜZİSYENLER, ŞAİRLER… JAGUAR DÜNYASININ HER DAİM ÖZEL MİSAFİRLERİ OLDU, PEKİ BU BİR TESADÜF MÜ?

“Ben Bond, James Bond” lafını duyduğunuz an karşınıza bir Jaguar’ın çıkacağını bilirsiniz. Jaguar’ın, tarih boyunca iz bırakan birçok insanın hayatına eşlik ettiğini biliyor muydunuz? Dünyaya gelen en özel yetenekler, en köklü aileler ve sanatını doruğunda yaşayan tasarımcılar, müzisyenler, şairler tercihlerini her zaman Jaguar’dan yana kullandılar. İşte o isimlerden bazıları:

Jane Birkin ve Serge GainsbourgFransa’nın imkansız aşıkları Jane ve Serge, şehir içi ulaşımlarını her zaman Jane Birkin’e ait olan beyaz bir E-TYPE ile yapıyordu. Birçok filme, şarkıya, kitaba ve şiire ilham olan bu çılgın aşıkların karizması düşünüldüğü zaman, daha iyi bir otomobil tercihi olamazdı.

Steve McQueenSteve McQueen, ultra karizmatik olarak anılan bir aktör. Bu karizmasının kullandığı müthiş spor Jaguar XKSS ile ilgisi büyük. Çift kapılı, siyah Jaguar’ı ile bir dönemin en büyük oyuncusu olarak bilinen Steve McQueen, Jaguar’ın yıllardır süren karizmasının en güzel kanıtı.
Steve McQueen

Queen ElizabethElbette Queen Elizabet bir Jaguar’a sahip. En bilinen ve konforlu S-TYPE, Queen Elizabeth’in vazgeçilmezi. Kendisinin Jaguar S-TYPE’ı olmadan hiçbir yere gitmediği biliniyor.
Queen Elizabeth

Jay LenoAmerika’nın komedi devi Jay Leno bir klasik araba koleksiyoneri. Fakat arabalarının içinde en çok hangisini sevdiğini sorduğunuz zaman cevabı 1963 model XKE ve 1951 model XK Jaguarları oluyor. Uzaktan garajına baktığınız zaman gerçekten en özel iki parçanın Jaguar’a ait olduğunu görebilirsiniz.
Jay Leno

Led ZeppelinRock tarihinin en uzun soluklu ve en başarılı grubu olarak belirlenen İngiliz Led Zeppelin, 1969 model bir Jaguar kullanıyordu. Grubun en popüler fotoğrafında bir Jaguar ile poz verdiğini düşünürsek, Jaguar’ın hayatlarındaki yerini anlayabiliriz.
Led Zeppelin

Tony CurtisMacar asıllı aktör ve ressam olan Tony Curtis, sinema tarihinin en önemli isimlerinin başında geliyor. Bir klasik olarak raflarda yerini alan çoğu filmin başrolündeki Tony Curtis, üstü açık bir Jaguar E-TYPE kullanıyordu.
Tony Curtis

EFSANEVİ JAGUAR TASARIM DİREKTÖRÜ IAN CALLUM

EFSANEVİ JAGUAR TASARIM DİREKTÖRÜ IAN CALLUM

IAN CALLUM, 20 YILIN ARDINDAN JAGUAR TASARIM DİREKTÖRÜ GÖREVİNDEN AYRILIRKEN, YERİNİ JULIAN THOMSON’A BIRAKIYOR...
JAGUAR CLASSIC EKİBİ, DAVID GANDY İÇİN ÖZEL YAPIM BİR XK120 YARATIYOR

JAGUAR CLASSIC EKİBİ, DAVID GANDY İÇİN ÖZEL YAPIM BİR XK120 YARATIYOR

Jaguar Classic uzmanları Jaguar tutkunu ve müşterisi David Gandy’nin taleplerine uygun olarak 1954 XK120’yi yeniden tasarladı...
EFSANENİN DOĞUŞUNA TANIKLIK ETMEK

EFSANENİN DOĞUŞUNA TANIKLIK ETMEK

Jaguar’ın fabrika turları, bir efsanenin doğuşuna tanıklık etmenizi sağladığı gibi, hayat boyu unutamayacağınız bir maceraya, gerçekliğini sorgulayacağınız bir teknolojiye ve...
'DRIVE-IN' KÜLTÜRÜ

'DRIVE-IN' KÜLTÜRÜ

Türkiye’nin farklı köşelerini keşfetmek isteyenler için, 6 etkileyici müze önerisi…...
'DRIVE-IN' KÜLTÜRÜ

20. YÜZYIL MERAKI

20. Yüzyıl merakı Dizilerle giderilebilir mi? İngiliz yapımlarıyla deniyoruz....
UZUN YÜZYIL

UZUN YÜZYIL

19. yüzyıl, neleri değiştirdi?...
ZAMANIN ARDINDA KALAN DÜNYA YAPILARI

ZAMANIN ARDINDA KALAN DÜNYA YAPILARI

20. yüzyılda inşa edilen ve şu an aramızda olmayan yapılar....
TEKRAR TEKRAR SEYREDİLMESİ GEREKEN FİLMLER VOL.1

TEKRAR TEKRAR SEYREDİLMESİ GEREKEN FİLMLER VOL.1

Her izlediğinizde farklı yönlerini göreceğiniz, bakış açınızı değiştirecek film önerilerini sizin için hazırladık...