TAMAMEN ELEKTRİKLİ ARAÇLAR HAKKINDA HER ŞEY

TAMAMEN ELEKTRİKLİ ARAÇLAR HAKKINDA HER ŞEY

Elektrikli performans. Sıfır egzoz emisyonu.

Gelişmiş, tamamen elektrikli modelimiz Jaguar I-PACE, neredeyse tamamen sessiz bir spor otomobil performansı ile sıfır egzoz emisyonunu bir araya getiren heyecan verici bir kombinasyon sunuyor.

TAMAMEN ELEKTRİKLİ ARAÇLAR NASIL ÇALIŞIR?

TAMAMEN ELEKTRİKLİ ARAÇLAR NASIL ÇALIŞIR?

Jaguar’ın tamamen elektrikli performansı iki elektrikli motor ve bir bataryadan güç alır. Harici güç kaynağına takılarak ve geri kazanım özellikli fren sistemi aracılığıyla şarj edilen araç benzin veya dizel yakıt gerektirmediği için sıfır egzoz emisyonuna sahiptir.
SAĞLADIĞI KOLAYLIKLAR

SAĞLADIĞI KOLAYLIKLAR

90 kW/sa kapasiteli bataryası ile Jaguar I-PACE, tek bir şarjla 470 kilometreye*†† varan bir menzil sunar. Araç, ev tipi şarj cihazı veya ev tipi bir elektrik prizi kullanılarak gece boyunca kolaylıkla şarj edilebilir ve ayrıca hızla büyüyen ev dışı şarj noktalarından da faydalanılabilir.
KULLANIM ÖZELLİKLERİ

KULLANIM ÖZELLİKLERİ

Tamamen elektrikli güç aktarım elamanları son derece sessiz olmakla beraber pürüzsüz vites geçişleri ile akıcı ve seri bir hızlanma karakteri sunar. Spor otomobillere özgü çevikliği elde etmek üzere batarya ünitesi aksların arasına yerleştirilir ve bu pozisyon alçak bir ağırlık merkezinin yanı sıra mükemmele yakın ağırlık dağılımı sağlar. Tamamen Elektrikli Jaguar I-PACE, 0’dan 100 km/sa hıza 4,8 saniyede ulaşır.

TAMAMEN ELEKTRİKLİ ARAÇLAR NASIL ŞARJ EDİLİR?

Tamamen elektrikli araçlar profesyonel olarak kurulan bir ev tipi şarj cihazı, ev tipi elektrik prizi ve spor salonlarında, alışveriş merkezlerinde veya otoyol servis noktalarında bulunan pek çok ev dışı şarj noktası kullanılarak şarj edilebilir.

EVDE ŞARJ HIZLARI1

EVDE ŞARJ HIZLARI1

• 7 kW kapasiteli ev tipi AC şarj cihazları gece boyunca yaklaşık 13 saatte tam şarj sağlar. 60 dakika şarj ile 35 kilometreye kadar menzil elde edilir.
• Herhangi bir cihaz kullanmadan ev tipi elektrik prizleri ile ise 48 saatte tam şarj sağlanır. Ayrıca, 60 dakikada 8 kilometreye kadar menzil elde edilir.
EV DIŞI ŞARJ HIZLARI1

EV DIŞI ŞARJ HIZLARI1

• 7 kW kapasiteli AC ev dışı şarj noktaları 60 dakikada 35 kilometreye kadar menzil sağlar
• 50 kW kapasiteli hızlı DC şarj noktaları 15 dakikada 62 kilometreye kadar menzil sağlar
• 100 kW kapasiteli hızlı DC şarj noktaları 15 dakikada 127 kilometreye kadar menzil sağlar
SÜRÜŞ MESAFEMİ NELER ETKİLER?

SÜRÜŞ MESAFEMİ NELER ETKİLER?

Tamamen elektrikli araçlarda, batarya tüm işlevler için tek enerji kaynağıdır. Bu nedenle sürüş stiliniz, kabin içinde kullandığınız özellikler ve hatta sürüş koşullarınız toplam menzili etkiler.
ELEKTRİKLİ BİR ARAÇ İLE TASARRUF EDEBİLİR MİYİM?

ELEKTRİKLİ BİR ARAÇ İLE TASARRUF EDEBİLİR MİYİM?

Daha düşük işletim maliyetleri, benzin ve dizel yakıtlara kıyasla daha ucuza gelen elektrik fiyatları ve önemli oranlardaki vergi teşvikleri, elektrikli bir araca geçiş yaparak yıllık bazda tasarruf etmenizi sağlayacak noktalardan yalnızca bazılarıdır.
BATARYA GARANTİSİ NE KADARDIR?

BATARYA GARANTİSİ NE KADARDIR?

Jaguar I-PACE için (hangisi önce gerçekleşirse) 8 yıla veya 160.000 kilometreye kadar kapsamlı bir batarya garantisi sunulmaktadır.

PEKİ SİZE EN UYGUN OLAN HANGİSİ?

Bir sonraki aracınızın dizel mi, benzinli mi yoksa elektrikli mi olacağını öğrenmek için sürüş alışkanlıklarınızla ilgili 5 soruyu yanıtlayın.

JAGUAR I-PACE

Tamamen elektrikli ilk SUV modelimiz. Jaguar I-PACE, birinci sınıf tasarımı spor otomobillere özgü performans ile birleştirerek 0’dan 100 km/sa hıza 4,8 saniyede çıkmanıza olanak tanıyor. Üstelik bunu neredeyse tamamen sessiz ve sıfır egzoz emisyonu ile başarıyor.
JAGUAR I-PACE

ELEKTRİK TEKNOLOJİSİNİ KEŞFE DEVAM EDİN

ELEKTRİK TEKNOLOJİSİNİ KEŞFE DEVAM EDİN

MILD HYBRID ARAÇLAR HAKKINDA HER ŞEY

MHEV araçlar, normalde yavaşlarken kaybedilen enerjiyi geri kazanır ve benzinli ya da dizel motora destek olması için dahili olarak kullanır.

Araçlarının, parçalarının ve aksesuarlarının teknik özelliklerini, tasarımlarını ve üretimini geliştirmek için durmadan farklı yöntemler arayan Jaguar Land Rover Limited sürekli olarak değişiklikler yapar ve bildirimde bulunmaksızın değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


*Resmi Yakıt Tüketimi Değerleri: Mevcut değil; I-PACE için kWh/100 km cinsinden değerler: Ortalama 22,0-25,2. CO2 Emisyonu 0 g/km. EV Menzili: 470 kilometreye kadar. Verilen değerler, üreticinin AB düzenlemelerine uygun olarak tam dolu bataryayla yapılan resmi test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek değerler farklılık gösterebilir. Enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar, aksesuarlar, yol koşulları ve batarya durumu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Menzil değerleri standart bir yol üzerinde seri üretim araçtan alınan verilere dayanmaktadır.


I-PACE için WLTP değerlerine bakın


1Şarj süreleri sıralananlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bir dizi faktöre bağlıdır: Bataryanın durumu ve şarj edildiği zaman, batarya sıcaklığı ve gerçek kullanım.


CO2, yakıt ekonomisi, enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar ve aksesuarlar gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir.