ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN EVDE ŞARJ

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN EVDE ŞARJ

Her güne tam şarjla başlayın.

Eviniz, Jaguar aracınızı şarj etmek için mükemmel bir yerdir. Tıpkı cep telefonunuz gibi, aracınızı akşamdan şarja takın ve sabah olduğunda tamamen şarj olmuş aracınızla yola koyulmaya hazır olun.

ARACINIZI ŞARJ ETMENİN MÜKEMMEL YOLU: EV TİPİ ŞARJ CİHAZLARI

Evinizde en hızlı şarj olanaklarından yararlanmak için “Wall Box” veya evde şarj noktası adıyla da bilinen profesyonel olarak kurulmuş ev tipi şarj cihazları kullanmanızı öneririz.

Kurulum için genellikle evinizin elektrik sistemine bağlanabilecek bir garaj yolu veya garaj gibi sokak üzerinde bulunmayan özel bir park yeri gereklidir. Tercih ettiğiniz ev tipi şarj cihazı firmasına evinizin kurulum için uygun olup olmadığını danışmayı unutmayın.

UYANIR UYANMAZ YOLA KOYULMAYA HAZIRSINIZ

UYANIR UYANMAZ YOLA KOYULMAYA HAZIRSINIZ

Ev tipi şarj cihazları ile elektrikli aracınızı gece boyunca şarj edebilir ve 7 kW kapasiteli bir şarj kaynağı kullanarak 60 dakikada 35 kilometreye1 kadar menzil elde edebilirsiniz.
HER AY TASARRUF EDİN

HER AY TASARRUF EDİN

Son derece pratik olan evde şarj işlemi ayrıca benzin ve dizel yakıtlara kıyasla kilometre başına daha düşük bir elektrik maliyeti sunar. Şarj içi elektrik tarifesinin daha ucuz olduğu saatleri seçerek bu maliyeti daha düşük tutabilirsiniz.
KALİTE GÜVENCESİ

KALİTE GÜVENCESİ

Sektör tarafından onaylan hizmet sağlayıcıların sunduğu ev tipi şarj cihazları her türlü hava koşulunda kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN EVDE ŞARJ

TAMAMEN ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN ŞARJ1*

TAMAMEN ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN ŞARJ1*

7 kW kapasiteli bir ev tipi şarj aygıtı kullanılarak 470 kilometre menzile şarj edilen Jaguar I‑PACE baz alınmıştır.

  • • 7 kW kapasiteli ev tipi AC şarj aygıtları gece boyunca yaklaşık 13 saatte tam şarj sağlar. Ayrıca 60 dakika şarj ile 35 kilometreye kadar menzil elde edilir.

EV TİPİ ŞARJ CİHAZINIZIN KURULUMUNU NASIL AYARLARSINIZ?

1. HİZMET SAĞLAYICINIZI SEÇİN

1. HİZMET SAĞLAYICINIZI SEÇİN

Ev tipi şarj cihazınız için kurulum sürecini başlatmak üzere öncelikle bir hizmet sağlayıcı seçin. Jaguar Yetkili Satıcınız bu konuda size yardımcı olabilir.
2. UYGUNLUK ARAŞTIRMASI

2. UYGUNLUK ARAŞTIRMASI

Ev tipi şarj cihazınız için tercih ettiğiniz hizmet sağlayıcı sizinle telefonda veya çevrim içi olarak görüşerek evinizin bir Wall Box kurulumu için uygun olup olmadığını tespit edecektir.
3. KURULUM TARİHİNİ BELİRLEYİN

3. KURULUM TARİHİNİ BELİRLEYİN

Tercih ettiğiniz hizmet sağlayıcı ile bir kurulum tarihi kararlaştırın. Kurulum maliyeti konusunda yardım sunan bir devlet desteği programından faydalanma imkanınız varsa hizmet sağlayıcınız gerekli işlemleri adınıza gerçekleştirecektir.
4. KURULUM VE TANITIM

4. KURULUM VE TANITIM

Kararlaştırdığınız kurulum tarihi geldiğinde, tercih ettiğiniz hizmet sağlayıcı Wall Box kurulumunuzu gerçekleştirecek ve size şarjla ilgili temel noktaları tanıtacaktır.

EV TİPİ ELEKTRİK PRİZLERİ İLE SORUNSUZ ŞARJ

Uzun süreler boyunca evinizden ayrı kalıyorsanız ve ev tipi şarj cihazına erişiminiz yoksa elektrikli ev eşyaları için kullanılan standart elektrik prizleri ile aracınızı daha uzun sürede şarj edebilirsiniz. Bunun için Jaguar aracınızla opsiyonel olarak sunulan ev tipi fişe sahip şarj kablosunu (Mod 2) kullanmanız yeterlidir.

ELEKTRİK TEKNOLOJİSİNİ KEŞFE DEVAM EDİN

NASIL ŞARJ EDİLİR?

NASIL ŞARJ EDİLİR?

Evde ya da hareket halindeyken tamamen elektrikli veya PHEV aracınızı şarj etmenin basit adımlarını öğrenin.
EV DIŞI ŞARJ

EV DIŞI ŞARJ

Giderek gelişen ev dışı şarj altyapısı ile araçları ev dışında şarj etmek her zamankinden daha kolay.

1 Şarj süreleri sıralananlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bir dizi faktöre bağlıdır: Bataryanın durumu ve şarj edildiği zaman, batarya sıcaklığı ve gerçek kullanım.


*Resmi Yakıt Tüketimi Değerleri: Mevcut değil; I-PACE için kWh/100 km cinsinden değerler: Ortalama 22,0-25,2. CO2 Emisyonu 0 g/km. EV Menzili: 470 kilometreye kadar. Verilen değerler, üreticinin AB düzenlemelerine uygun olarak tam dolu bataryayla yapılan resmi test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek değerler farklılık gösterebilir. Enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar, aksesuarlar, yol koşulları ve batarya durumu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Menzil değerleri standart bir yol üzerinde seri üretim araçtan alınan verilere dayanmaktadır.


I-PACE için WLTP değerlerine bakın


**E‑PACE PHEV için Resmi Yakıt Tüketimi Değerleri (litre/100 km): Ortalama 2,0. CO2 Emisyonu 44 g/km. EV Menzili: 55 kilometreye kadar. Verilen değerler, üreticinin AB düzenlemelerine uygun olarak tam dolu bataryayla yapılan resmi test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek değerler farklılık gösterebilir. CO2, yakıt ekonomisi, enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar, aksesuarlar, yol koşulları ve batarya durumu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Menzil değerleri standart bir yol üzerinde seri üretim araçtan alınan verilere dayanmaktadır.


E-PACE WLTP değerlerine bakın