MILD HYBRID (MHEV) ARAÇLAR HAKKINDA HER ŞEY

MILD HYBRID (MHEV) ARAÇLAR HAKKINDA HER ŞEY

Gelişmiş yakıt ekonomisi ile Jaguar performansı.

Jaguar’ın mild hybrid (MHEV) teknolojisi, normal koşullarda araç yavaşlarken kaybedilen enerjiyi akıllı bir biçimde geri kazanarak motorunuza güç sağlamak için kullanır ve bu sayede daha yüksek verimlilik sağlar.

MILD HYBRID ARAÇLAR NASIL ÇALIŞIR?

MILD HYBRID ARAÇLAR NASIL ÇALIŞIR?

Jaguar’ın verimli Ingenium benzinli veya dizel motorunu güçlü bir batarya ile bir araya getiren mild hybrid araçlarımız, motorun seyir (coasting), frenleme veya durağan haldeyken kapatılmasına olanak tanır. Normalde yavaşlarken kaybedilen enerji sistem tarafından toplanır ve tekrar kullanılmak üzere depolanır.
MILD HYBRID ARAÇLARIN AVANTAJLARI NELERDİR?

MILD HYBRID ARAÇLARIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Daha düşük CO₂ emisyonları ve gelişmiş yakıt ekonomisi sunan MHEV modellerinin geliştirilmiş elektrikli güç aktarım elemanları sıkışık trafikte ve şehir içi dur-kalk trafiğinde mükemmel bir çözüm sunar. Performans açısından, motora sağlanan daha fazla güç ilk andan itibaren seri ve doğrusal hızlanma sağlar.

PEKİ SİZE EN UYGUN OLAN HANGİSİ?

Bir sonraki aracınızın dizel mi, benzinli mi yoksa elektrikli mi olacağını öğrenmek için sürüş alışkanlıklarınızla ilgili 5 soruyu yanıtlayın.

MILD HYBRID JAGUAR ARAÇLARI

JAGUAR F-PACE

JAGUAR F-PACE

Mild hybrid teknolojisi lüks performans ile bir araya geliyor. Jaguar F-PACE, günlük pratik kullanımın dinamik yol tutuşu ve iddialı tasarımla bir araya gelen heyecan verici bir kombinasyonunu sunuyor.
JAGUAR E-PACE

JAGUAR E-PACE

Güçlü tasarım detayları ve yüzeyin altındaki verimli hibrit teknolojisiyle birlikte spor otomobillerin gücünü ve günlük verimliliği bir arada sunan ilk kompakt SUV modelimiz.
JAGUAR XE

JAGUAR XE

Mild hybrid teknolojisi, en gelişmiş ve verimli spor sedan modelimizi kalitenin ve performansın yeni ve çok daha cesur seviyelerine yükseltiyor.
JAGUAR XF

JAGUAR XF

Ayırt edici tasarımı ve dinamik sürüş özellikleri ile lüks ve üst düzey bir sedan modeli. Artık tüm yolculuklarınızda daha verimli bir sürüş için mild hybrid teknolojisi ile sunuluyor.

ELEKTRİK TEKNOLOJİSİNİ KEŞFE DEVAM EDİN

TAMAMEN ELEKTRİKLİ ARAÇLAR HAKKINDA HER ŞEY

TAMAMEN ELEKTRİKLİ ARAÇLAR HAKKINDA HER ŞEY

Jaguar’ın tamamen elektrikli teknolojisi, sıfır egzoz emisyonuyla spor otomobil performansı sunar.

Araçlarının, parçalarının ve aksesuarlarının teknik özelliklerini, tasarımlarını ve üretimini geliştirmek için durmadan farklı yöntemler arayan Jaguar Land Rover Limited sürekli olarak değişiklikler yapar ve bildirimde bulunmaksızın değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


*Resmi Yakıt Tüketimi Değerleri: Mevcut değil; I-PACE için kWh/100 km cinsinden değerler: Ortalama 22,0-25,2. CO2 Emisyonu 0 g/km. EV Menzili: 470 kilometreye kadar. Verilen değerler, üreticinin AB düzenlemelerine uygun olarak tam dolu bataryayla yapılan resmi test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek değerler farklılık gösterebilir. Enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar, aksesuarlar, yol koşulları ve batarya durumu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Menzil değerleri standart bir yol üzerinde seri üretim araçtan alınan verilere dayanmaktadır.


I-PACE WLTP değerlerine bakın


^ CO2, yakıt ekonomisi, enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar ve aksesuarlar gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir.