ELEKTRİKLİ BİR ARAÇLA NE KADAR MESAFE KATEDEBİLİRİM?

470 kilometreye* varan batarya kapasitesiyle Jaguar I-PACE çoğu sürücünün haftalık olarak ortalama işe gidiş-geliş yolculuklarını karşılamaya yeterli olacaktır.**


Tamamen elektrikli araçlar için sürüş mesafesini en üst düzeye çıkarmakla ilgili her şeyi burada bulabilirsiniz.

JAGUAR I-PACE MENZİL HESAPLAYICI

Tamamen elektrikli araçlarda batarya tüm işlevler için tek enerji kaynağıdır. Bu nedenle sürüş stiliniz, kabin içinde kullandığınız özellikler ve hatta sürüş koşullarınız toplam menzili etkiler. Aşağıdaki ayarları kullanarak bu faktörlerin Jaguar I-PACE ile gerçek hayat koşullarında katedilebileceğiniz mesafe üzerindeki etkisini görebilirsiniz.
km
TEK ŞARJ İLE KATEDİLEBİLECEK MESAFE
AŞAĞIDAKİ AYARLARI DÜZENLEYİN

SÜRÜŞ PROFİLİ:

Şehir İçi: Aracınızı çoğunlukla şehir içinde ve çevresinde ortalama 27 km/sa hızla kullanıyorsunuz.

İÇ ORTAM:

JANT BOYUTU:

DIŞARIDAKİ HAVA SICAKLIĞI: 0

Yakıt Tüketimi: Geçerli değil. CO₂ Emisyonu: 0 (g/km). EV Menzili: 470 kilometreye kadar. EV menzili ile ilgili değerler, standartlaştırılmış bir rota üzerindeki seri üretim aracı temel alır. Elde edilecek menzil araca, batarya durumuna, gerçek rotaya, çevreye ve sürüş stiline bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

TAMAMEN ELEKTRİKLİ VEYA HİBRİT ARACINIZIN MENZİLİNİ EN ÜST DÜZEYE ÇIKARIN

Bir kategori seçerek tamamen elektrikli ve hibrit bir araçta menzilin en üst düzeye çıkarılmasına nasıl yardımcı olduğunu görün.

FREN GERİ KAZANIMI

Ayağınızı gaz pedalından çektiğiniz anda geri kazanım özellikli akıllı fren sistemi devreye girer. Bu sistem, üretilen gücü dönüştürürken aracı konforlu şekilde yavaşlatarak bataryanın menzilini optimize eder. Fren pedalına basılması toplanan güç miktarını artırır.

ELEKTRİK TEKNOLOJİSİNİ KEŞFE DEVAM EDİN

EVDE ŞARJ

EVDE ŞARJ

Tamamen elektrikli aracınızı evde şarj etmek, güne tam şarjla başlamanın en pratik yoludur.
EV DIŞI ŞARJ

EV DIŞI ŞARJ

Giderek gelişen ev dışı şarj altyapısı ile araçları ev dışında şarj etmek her zamankinden daha kolay.

Araçlarının, parçalarının ve aksesuarlarının teknik özelliklerini, tasarımlarını ve üretimini geliştirmek için durmadan farklı yöntemler arayan Jaguar Land Rover Limited sürekli olarak değişiklikler yapar ve bildirimde bulunmaksızın değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


*Resmi Yakıt Tüketimi Değerleri: Mevcut değil; I-PACE için kWh/100 km cinsinden değerler: Ortalama 22,0-25,2. CO2 Emisyonu 0 g/km. EV Menzili: 470 kilometreye kadar. Verilen değerler, üreticinin AB düzenlemelerine uygun olarak tam dolu bataryayla yapılan resmi test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek değerler farklılık gösterebilir. Enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar, aksesuarlar, yol koşulları ve batarya durumu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Menzil değerleri standart bir yol üzerinde seri üretim araçtan alınan verilere dayanmaktadır.


I-PACE için WLTP değerlerine bakın


**Ortalama haftalık işe gidiş-gelişler: Belirtilen Birleşik Krallık ve ABD kaynaklarından elde edilen yıllık ortalama sürüş verilerine göre 264 km: http://www.racfoundation.org/motoring-faqs/mobility#a26 ve www.fhwa.dot.gov/ohim/onh00/bar8.htm. Ortalama beş günlük kilometre verileri üretilerek ve Birleşik Krallık ve ABD veri kümelerinin ortalaması alınarak hesaplanmıştır.


1 Jaguar F‑PACE PHEV için Resmi Yakıt Tüketimi Değerleri (litre/100 km): Ortalama 2,2-2,5. CO2 Emisyonu 49-57 g/km. EV Menzili: 53 kilometreye kadar.

E‑PACE PHEV için Resmi Yakıt Tüketimi Değerleri (litre/100 km): Ortalama 2,0. CO2 Emisyonu 44 g/km. EV Menzili: 55 kilometreye kadar. Verilen değerler, üreticinin AB düzenlemelerine uygun olarak tam dolu bataryayla yapılan resmi test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek değerler farklılık gösterebilir. CO2, yakıt ekonomisi, enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar, aksesuarlar, yol koşulları ve batarya durumu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Menzil değerleri standart bir yol üzerinde seri üretim araçtan alınan verilere dayanmaktadır.


F-PACE WLTP değerlerine bakın
E-PACE WLTP değerlerine bakın