ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN EV DIŞI ŞARJ

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN EV DIŞI ŞARJ

Ev dışındaki şarj işlemleriniz için rehberiniz.

Tamamen elektrikli aracınızı günlük olarak tamamen şarj etmenin en zahmetsiz yolu evde şarjdır. Bununla birlikte, akaryakıt istasyonlarından otoyol servis noktalarına kadar her gün büyüyen ev dışı şarj olanakları sayesinde hareket halinde şarj artık çok daha pratik bir hale gelmiştir.

AC/DC ŞARJ HAKKINDAKİ TÜM BİLGİLERİ ÖĞRENİN

Tamamen Elektrikli araçlar iki türde ev dışı şarj noktası ile uyumludur.
AC şarj noktaları, genellikle alışveriş merkezleri, spor salonları ve otoparklar gibi gittiğiniz mekanlardaki şarj istasyonlarında bulunur.
Hızlı DC şarj noktaları ise otoyollar ve kamuya açık karayolları üzerinde yer alır.

GİTTİĞİNİZ MEKANLARDAKİ AC ŞARJ HIZLARI*

GİTTİĞİNİZ MEKANLARDAKİ AC ŞARJ HIZLARI*


    • Tamamen Elektrikli Jaguar I‑PACE için 60 dakikada 35 kilometreye kadar menzil sunar.

    • Tamamen Elektrikli Jaguar I-PACE standart olarak AC Ev Dışı/Wall Box şarj kablosu ile sunulur.
OTOYOLLAR VE KAMUYA AÇIK KARAYOLLARINDA DC ŞARJ HIZLARI*

OTOYOLLAR VE KAMUYA AÇIK KARAYOLLARINDA DC ŞARJ HIZLARI*


    • Tamamen elektrikli Jaguar I‑PACE için 50 kW kapasiteli bir hızlı DC şarj noktası 15 dakika içinde 62 kilometreye kadar menzil sağlar. 100 kW kapasiteli bir hızlı DC şarj noktası 15 dakika içinde 127 kilometreye kadar menzil sağlar.

NASIL ŞARJ EDİLİR?

Dışarıdayken veya aracınız evde park halindeyken, çeşitli şarj seçenekleri ile aracınızı bulunduğunuz her yerde şarj edebilirsiniz.

Aşağıdaki haritadan dilediğiniz mesafeler arasında bulunan şarj noktalarını görüntüleyebilirsiniz.

EV DIŞI ŞARJ AĞLARINA KAYIT

Şarj noktalarından bazıları ücretsiz olarak kullanılabilse de bu noktaların büyük çoğunluğuna erişmek için mobil uygulamalar, üyelik hesapları veya temassız banka kartları da dahil olmak üzere pratik ödeme yöntemleri kullanmanız gerekir. Ev dışı şarj çözümlerinin maliyeti genellikle ilk bağlantı ücretini, şarj süresini (saat başına ücret) ve/veya kullanılan enerji ücretini (kW/sa başına ücret) içerir.


Tercih ettiğiniz rotalar üzerinde (özellikle de başka bir ülkeyi ziyaret ediyorsanız) bulunan en iyi kapsamdan ve ödeme yöntemlerinden faydalanabilmeniz için birden fazla ağ sağlayıcısını araştırmanızı öneririz.

ELEKTRİK TEKNOLOJİSİNİ KEŞFE DEVAM EDİN

NASIL ŞARJ EDİLİR?

NASIL ŞARJ EDİLİR?

Evde ya da hareket halindeyken tamamen elektrikli aracınızı şarj etmenin basit adımlarını öğrenin.
EVDE ŞARJ

EVDE ŞARJ

Tamamen elektrikli aracınızı evde şarj etmek, güne tam şarjla başlamanın en pratik yoludur.
DÜŞÜK SAHİP OLMA MALİYETİ

DÜŞÜK SAHİP OLMA MALİYETİ

Vergi ve satın alım teşviklerinden daha düşük kullanım giderlerine kadar elektrikli bir araca sahip olmak günlük bazda tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Araçlarının, parçalarının ve aksesuarlarının teknik özelliklerini, tasarımlarını ve üretimini geliştirmek için durmadan farklı yöntemler arayan Jaguar Land Rover Limited sürekli olarak değişiklikler yapar ve bildirimde bulunmaksızın değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


*Şarj süreleri sıralananlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bir dizi faktöre bağlıdır: Bataryanın durumu ve şarj edildiği zaman, batarya sıcaklığı ve gerçek kullanım.


1 InControl özellikleri, seçenekler ve bunların kullanılabilirliği ülkeye göre değişiklik gösterir. Ülkenizdeki kullanılabilirlik durumunu ve koşulların tamamını öğrenmek için lütfen Yetkili Satıcınızla bağlantıya geçin. Bazı özellikler, Yetkili Satıcınız tarafından tavsiye edilen giriş döneminin ardından ilave abonelik gerektiren uygun bir veri sözleşmesi ile uyumlu bir SIM kartı gerektirebilir. Mobil bağlantı her yerde garanti edilemez.


Araç içi özellikler sürücü tarafından yalnızca güvenli olduğunda kullanılmalıdır. Aracın tüm kontrolü her zaman sürücüde olmalıdır.