Destination Zero

Destination Zero

"Destination Zero’ya doğru çıktığımız yolculukta Sıfır Emisyon, Sıfır Kaza ve Sıfır Trafik Yoğunluğu yaşanan bir dünya hayal ediyoruz. Hedefimiz sürekli yenilikle toplumumuzu daha güvenli ve daha sağlıklı, çevremizi ise daha temiz hale getirmek. Ürün ve hizmetlerimizi hızla değişen dünyaya uyarlamayı amaçlıyoruz."

SORUMLULUK SAHİBİ BİR GELECEK

Şirket olarak misyonumuz sıfır emisyon, sıfır kaza ve sıfır trafik yoğunluğuyla daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak. Buna Destination Zero adını veriyoruz.

Mühendislik ve tasarım alanlarındaki yaratıcılığımız, önceliği müşteriye veren kültürümüz ve cesur stratejik girişimlerde bulunmaya her an hazır olmamız, bu vizyonu gerçekleştirmek için çıktığımız yolda bize destek olacak. Bu hedefe giden yolculuğumuz çoktan başladı bile.


i-pace görselleri

SIFIR EMİSYON

Son iki yılda Jaguar’ın Birleşik Krallık’taki tesislerinin karbon açısından nötr olduğu Carbon Trust tarafından tasdik edildi. Hatta karbon nötr operasyonu programının hedefine iki yıl erken ulaştık. Operasyonda karbon ayak izimizi önemli ölçüde azaltmanın yanı sıra son 10 yılda ürün yelpazemizde araç başına üretilen CO2’i yüzde elliden daha fazla oranda düşürdük.

2018’de ilk premium tamamen elektrikli SUV aracımız Jaguar I-PACE’i piyasaya sunduk. Jaguar I-PACE’in yaratılma safhasında gerçekleştirilen kapsamlı araştırma ve geliştirme çalışması şimdi yeni nesil elektrik teknolojilerinde ve geleceğin araçlarının geliştirilmesinde kullanılıyor.

Jaguar I-PACE’in ardından çığır açacak, tamamen elektrikli lüks spor sedan modelimiz, Jaguar’ın yeni amiral gemisi Jaguar XJ sunulacak. Hatta tüm yeni Jaguar modelleri elektrikli olarak da sunularak müşterilerimize daha fazla seçenek sağlanacak.

Yeni nesil araçlar Castle Bromwich’deki elektrik teknolojisine sahip yeni tesislerimizde, Hams Hall’daki Batarya Montaj Merkezi’nde geliştirilen bataryalar ve Motor Üretim Merkezimizde üretilen Elektrikli Motor Üniteleri kullanılarak üretilecek.


SIFIR KAZA

Emisyonu azaltmak denklemin yalnızca bir bileşeni. Bizim için sürdürülebilirlik aynı zamanda insanları korumak anlamına geliyor. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre her yıl 1,35 milyon insan trafik kazalarında ölürken, 20 ile 50 milyon kişi ölümcül olmayan yaralanmalara maruz kalıyor. Büyük çoğunluğu sürücü hatasından kaynaklanan bu kaza ve yaralanmalar, yalnızca kişiler üzerinde değil ulusal ve uluslararası ölçekte de önemli ekonomik etkilere sahip.

Daha güvenli yollar ve sıfır kazaya yönelik çıktığımız yolculuk, şimdiden teknoloji açısından önemli gelişmeler elde etmemizi sağladı.

En yeni modellerimiz, eksiksiz ADAS fonksiyonu, ödüllü ClearSight Ground View ve Dikiz Aynası teknolojileriyle ve diğer öncü güvenlik özellikleriyle donatıldı.

Müşteri deneyimini artırmak, sürücü güvenliğini yükseltmek ve otonom sürüşü gerçeğe dönüştürmek üzere geleceğin teknolojilerini de araştırıyor ve geliştiriyoruz.


SIFIR TRAFİK YOĞUNLUĞU

Sürdürülebilir mobilite köy ve şehirleri özgürleştirebilir. Birçok ülkede taşımacılık altyapısı kırılma noktasına ulaşmak üzere ve aşırı yük yalnızca ağ çözümleriyle azaltılabilir.

Jaguar ‘ın daha çevre dostu, daha akıllı, daha entegre ve işbirlikçi mobilite sistemine yönelik vizyonu "Project Vector" Ulusal Otomotiv İnovasyon Merkezi’nde (NAIC) tanıtıldı. Project Vector gibi yenilikçi projeler, geleceğin şehirlerinde daha az gecikme ve daha az kazayla serbest bir trafik akışı sağlayacak.