JAGUAR’IN YENİ NESİL KABİN İÇİ HAVA ARINDIRMA SİSTEMİ

Jaguar’ın yeni nesil teknoloji ürünü kabin içi hava arındırma sisteminin virüs ve bakterileri %97’ye kadar önlediği kanıtlandı.
JAGUAR’IN YENİ NESİL KABİN İÇİ  HAVA ARINDIRMA SİSTEMİ

Sahip olduğu Nanoe™ teknolojisini daha yukarılara taşımayı hedefleyen Jaguar yeni bir teknolojiyi tanıttı. Gelecekte Jaguar araçlarında kullanılacak olan yeni nesil kabin içi hava arındırma teknolojisi Nanoe™ X’i keşfetmeye hazır mısınız?


Modern lüks kavramını, benzersiz müşteri deneyimlerini ve pozitif toplumsal etkiyi sürdürülebilirlik ile yeniden şekillendirmeyi hedefleyen Jaguar’ın geleceğe yönelik stratejisi kapsamında bir araştırma düzenlendi. Dünyada bir ilk olan araştırma, hava arındırma teknolojileri alanında devam eden araştırmalar için kilometre taşı niteliğinde. Kabin içi hava arındırma teknolojisine odaklanan araştırma, heyecan verici sonuçları ortaya çıkardı.Nanoe™ X Teknolojisi


Prototip halindeki ısıtma, havalandırma ve klima (HVAC) sistemi, zararlı bakteri ve virüsleri önlemek için Panasonic’in Nanoe™ X teknolojisini kullanıyor ve gelecekte Jaguar modellerinde kullanılacak olan sistemin müşterilere benzersiz bir deneyim sunması bekleniyor.


Jaguar, bir aracın 30 dakikalık devridaim modundaki havalandırma sistemini simüle etmek üzere tasarlanan ve dünyada bir ilk olan laboratuvar bazlı kapalı oda testini gerçekleştirmek için önde gelen mikrobiyoloji ve viroloji laboratuvarı Perfectus Biomed Ltd. ile ortaklık kurdu. Bağımsız araştırmanın sonuçları, virüs ve bakterilerin %97’ye kadar önlendiğini gösterdi.


Panasonic’in yenilikçi Nanoe™ X teknolojisi, viral testler ve immünolojik profilleme konusunda uzman bir global araştırma kurumu olan ve dünyada yeni koronavirüs ile ilişkili test gerçekleştirme iznine sahip laboratuvarlardan biri konumundaki Texcell tarafından yeni koronavirüse (SARS-CoV-2*) karşı da test edildi. İki saatlik laboratuvar testinin sonuçları, virüsün %99,995 oranında önlendiğini ortaya çıkardı.“Müşterilerimizin sağlığı bizim için çok önemli. İçinde bulunduğumuz süreçte, sevdiklerimizin sağlığını korumaya yardımcı olabilecek teknolojik çözümler bulmak için her zamankinden yoğun bir çaba içerisindeyiz. Uzman mühendisler tarafından geliştirilip yönetilen bağımsız araştırma; zararlı patojenleri minimum seviyeye indirmek, yolculara kabin içinde daha temiz bir ortam sunmak ve araç deneyiminde yeni standartlar belirlemek için gerçekleştirdiğimiz müşteri odaklı çalışmalardan yalnızca birini teşkil ediyor.”

DR. STEVE ILEY JAGUAR MEDİKAL DEPARTMAN BAŞKANI
DR. STEVE ILEY JAGUAR MEDİKAL DEPARTMAN BAŞKANI

Nanoe™ teknolojisinin bir önceki nesline kıyasla on kat daha etkili olan yeni Nanoe™ X teknolojisi, havayı aktif olarak arındırmak amacıyla yüksek voltaj kullanarak nano boyutlu su moleküllerine hapsedilmiş trilyonlarca Hidroksil (OH) Radikali üretiyor. Bu OH Radikalleri, virüs ve bakteri proteinlerini denatüre ederek üremelerini önlemeye yardımcı oluyor. OH Radikalleri, benzer bir yöntemle kötü kokuları giderip alerjenleri de önlüyor ve müşteriler için daha temiz bir ortam sağlıyor. Bir ilk niteliğindeki bu araştırma, Jaguar’ın gelecekte yeni nesil gelişmiş kabin hava fitreleri sunmasına olanak tanıyacak.


“Doğanın gücünden yararlanmanın harika bir örneği olan bu teknoloji, Jaguar'ı kabin teknolojisi konusunda en ön sıralarda konumlandırıyor. Kimya bilimindeki en önemli doğal oksidan maddeler arasında olan Hidroksil Radikalleri, kirletici maddeleri ve diğer zararı maddeleri gidererek atmosferimizi temizleme konusunda binlerce yıldır bize yardımcı oluyor. Geliştirdiğimiz teknoloji ve ileri düzeydeki araştırmalarımız, bu bilimsel olguyu geleceğin araçlarına taşıma yolundaki ilk adımımız anlamına geliyor.”

ALEXANDER OWEN JAGUAR ARAŞTIRMA MÜHENDİSİ
ALEXANDER OWEN JAGUAR ARAŞTIRMA MÜHENDİSİ

Jaguar, araçlarında günümüzde Nanoe™ teknolojisinden ve PM2.5 filtrelerinden yararlanıyor. Nanoe™ iyonizasyonu sürücünün ve yolcunun kendisini daha iyi hissetmesini sağlıyor. Özellik etkinleştirildiğinde özel olarak tasarlanmış bir filtre dışarıdaki hava içerisinde bulunan küçük partikülleri, toz ve polen gibi uçucu alerjik maddeleri kendine çekerek yakalıyor. Böylelikle ortam içi havanın kalitesi artırılarak refah ve konforlu bir yolculuk deneyimi sunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DESTINATION ZERO

DESTINATION ZERO

Destination Zero’ya doğru çıktığımız yolculukta Sıfır Emisyon, Sıfır Kaza ve Sıfır Trafik Yoğunluğu yaşanan bir dünya hayal ediyoruz. Hedefimiz sürekli yenilikle toplumumuzu daha güvenli ve daha sağlıklı, çevremizi ise daha temiz hale getirmek. Ürün ve hizmetlerimizi hızla değişen dünyaya uyarlamayı amaçlıyoruz.
UZAY YOLCULUĞUNDA NELER OLUYOR?

UZAY YOLCULUĞUNDA NELER OLUYOR?

İnsanlık, tarihi boyunca hep bilinmezi merak etmiştir. Uzay ise her dönemin en ilgi çekici konusu olmuştur.
MUTLULUĞUN ANAHTARI SAĞLIKLI YAŞAM TEKNOLOJİLERİ

MUTLULUĞUN ANAHTARI SAĞLIKLI YAŞAM TEKNOLOJİLERİ

Günümüzde sağlıklı yaşam teknolojileri sadece doktorların hastalıkları teşhis ve tedavide kullandıkları yüksek teknoloji...