2018’İN EN ÇOK BEKLENEN TEKNOLOJİK CİHAZLARI

2018’İN EN ÇOK BEKLENEN TEKNOLOJİK CİHAZLARI

03.07.2018

HENÜZ YARILADIĞIMIZ 2018 SENESİNDE MERAKLILARI İLE BULUŞAN VEYA BULUŞACAK OLAN KÖŞE TAŞI ÜRÜNLER NELER?

Bu haber oggusto.com'dan alınmıştır.


Teknoloji gündemi yeni çıkacak iPhone modeli üzerinden dönüyor sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Zira gündemi meşgul eden ve teknolojik cihazları birer arzu nesnesine dönüştüren tek marka bu değil.

iPhone X Plus

Tahminler öyle görünüyor ki Apple bu yıl içinde 3 yeni iPhone daha yayınlayacak ve bu 3 cihazın da ekranları uçtan uca olacak. iPhone X’in 5.8 inçlik ekran boyutunu yeterli bulmayanlar içinse 6.5 inç ekranlı iPhone X Plus geliyor. Ekran kalitesinin ise inç başına 480-500 piksel olması bekleniyor.
iPhone X Plus

Microsoft Surface Hub 2

Ofislerin toplantı alanlarında beyaz tahtaların yerini alması için tasarlanan Microsoft Surface Hub 2, video konferanslar, yazı tahtası amaçlı kullanımlar ve dosyalar üzerinde ortak çalışma yapabilmek gibi farklı özelliklere sahip. Döner çerçeve, 50.5 inç boyut ve 4K ekran gibi etkileyici detaylara sahip ürünü dikey veya yatay pozisyonda kullanabiliyor, 4 adet cihazı birbirine bağlayabiliyor ve tezgahı sayesinde bir yerden bir yere taşıyabiliyorsunuz. Cihazın ilk edisyonu şu an 5.000’den fazla şirket tarafından kullanılıyor.
Microsoft Surface Hub 2

Magic Leap One AR

Henüz satışa sunulmuş bir ürünü olmadan 1.9 milyar doların üzerinde yatırım toplayarak ilk ürünü ‘karma gerçeklik’ gözlüğü Magic Leap One’yi tasarlayan ve görücüye çıkaran Magic Leap, cihazın şu ana kadar yapılmış en güçlü ve kaliteli artırılmış gerçeklik ürünü olacağı konusunda iddialı. Gözlük, güç ünitesi ve kontrolcü olmak üzere üç donanım ekipmanından oluşan ürün, gerçek bir sanal gerçeklik deneyimi sunmayı vadediyor.
Magic Leap One AR

RED Hydrogen

Better Call Soul ve Mr.Robot gibi önemli dizilerin çekimleri için kamera sağlayıcılığı yapan RED, herkesi şaşırtarak akıllı telefon için kamera değil, bir akıllı telefon üretti. Kalın çerçeveli yapısı ile alışılagelmiş modellerin yanında bir hayli büyük görünen RED Hydrogen’in en ilgi çekici yanı ise 3D teknolojisi ile güçlendirilmiş holografik ekranı. Geçtiğimiz Temmuz ayında bir görselle duyurulan telefon şu an ön satışta.
RED Hydrogen

Ataribox

İlk video oyun konsolunu 1977 yılında piyasaya süren efsanevi oyun markası Atari, bugün oynadığımız oyun konsollarının da atası olarak biliniyor. Ve efsane, Ataribox’la geri dönüyor. Atari’nin güncellenmiş hali olacak konsol Linux tabanlı ve HDMI,SD ve USB girişlerine sahip.

ATARIBOX

Oculus Go

Bugüne kadar yüksek fiyatları nedeniyle gelişmelerinde negatif bir ivme çizen Oculus, kablosuz ve daha ulaşılabilir bir başlığı piyasaya çıkardı; Oculus Go. Oldukça hafif ve kafaya takıldığında oldukça yumuşak hissettiren bir aksesuar olarak da tanımlanan cihaz, aplikasyon desteğini Gear VR’dan alacak.
Oculus Go

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus

Samsung’un orta segment telefonlarını duyurması nedeniyle çıkışları 2018’in ikinci çeyreğine sarkanGalaxy S9 ve Galaxy S9 Plus, tasarım anlamında S8 modellerini anımsatıyor. 18,5:9 ekran formatında ve Super AMOLED ekrana sahip modellerden S9 5,8 inç ekrana ve 4 GB RAM’e sahipken ailenin büyük üyesi 6,2 inç ekranlı ve 6 GB RAM ile geliyor. Modelleri öne çıkaransa yüksek kamera performansları.
Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus

Google Clips

‘Anları yakalamanın ve kaydetmenin yeni yolu’ sloganı ile yola çıkan Google Clips, evcil hayvanlar veya çocuklar gibi sabit durmayan odakları fotoğraflamak konusunda bir uzman olarak tanıtıldı. Zaman içinde yüzleri, hareketleri ve gülümsemeleri tanıyarak fotoğrafını çeken bu küçük cihaz, çalışmak için telefona veya internet bağlantısına da ihtiyaç duymuyor.
Google Clips

Apple HomePod

Apple’ın ev tipi akıllı hoparlörü HomePod, kütüphanesinde 40 milyon şarkı barındıran Apple Music ile entegre çalışan ve Siri’yi destekleyen bir cihaz. Temiz bass kalitesi ve yüksek kalite ses için tasarlanan HomePod’un tüm çalışma prensibi kimliksizliğe yönelik.
Apple HomePod

HIZLI BAĞLANTILAR