TÜRKİYE’NİN EN İYİ 8 DALIŞ NOKTASI

TÜRKİYE’NİN EN İYİ 8 DALIŞ NOKTASI

03.09.2018

SUYUN ALTINDAKİ EŞSİZ DÜNYALARDA, SİZİ UNUTAMAYACAĞINIZ BİR YOLCULUĞA ÇIKARACAK TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL DALIŞ NOKTALARINI İNCELEDİK.

Bu haber oggusto.com'dan alınmıştır.Artık denizde sadece yüzmek size yetmiyor olabilir. O eşsiz maviliklerin altında, çok daha derinlerde neler olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Kaş, Antalya

Kaş’a gidip de dalış yapmadan dönülmez! Dalış denilince belki de akla gelen ilk yerlerden biri olan Kaş, sadece dalış için bile gidilebilecek bir yer. Etrafındaki adalarda maviliğine doyum olmayan koylar, muhteşem bir denizaltı deneyimi sunuyor. Balıklarla birlikte suyun metrelerce altında yüzebileceğiniz bölge, popülerliğini her geçen gün artırıyor. Eğer siz de suyun derinliklerinin hayalini kuranlardansanız, Kaş sizin için ideal bir seçim!
Kaplumbağa

Bodrum, Muğla

Bodrum, her ne kadar eğlencesi ile ön plana çıksa da aslında dalış için de tercih edilen yerlerden biri. Sualtı yaşamının en zengin noktalarından biri olan Kargı Adası, her seviyeden dalgıç için birçok olanak sunan Karaada ve Bodrum’daki en uzak dalış noktalarından biri olan Orak Ada Burun… Kızıldeniz’den gelen balık türlerinin de yuva yaptığı Bodrum açıkları, farklı çeşitlere ev sahipliği yapmasıyla ün kazanmış.
Palyaço Balığı

Fethiye, Muğla

Fethiye’de dalış meraklılarının vazgeçemediği yerlerden biri Afkule. Duvar şeklinde 70 metrelik bir yarığın bulunduğu bölgede dalış yapmak ise nispeten daha kolay. Akdeniz’in mavi derinliklerinde mercanlar ve süngerlerle birlikte yüzme imkanı sağlayan Afkule’de suyun altından yukarıya bakılınca mağara ağzından içeriye düşen güneş ışınlarının muhteşem atmosferine tanık olabilirsiniz.
Su altı görüntüleri

Kalkan, Antalya

Kaş’tan 45 dakikalık bir mesafede bulunan Kalkan, dalış için sıklıkla gidilen yerlerden biri. Özellikle de açıklarında iki gemi batığı bulunması, burayı oldukça dikkat çekici bir yer haline getiriyor. Suyun 15 metre ve 65 metre derinliğinde bulunan batıklar, dalgıçların ilgi odağı. Ayrıca kalkan açıkları, çok değişik ve fazla canlı türlerine de ev sahipliği yapmasıyla biliniyor.
Kalkan açıkları

Ayvalık, Balıkesir

Kuzey Ege’nin serin sularında ahtapotlarla yüzmeye hazır mısınız? Türkiye’nin bilinen en iyi dalış noktalarından biri olan Deli Mehmet, dalışa başlayan herkesin hayalini kurduğu bir yer. Ancak her dalgıcın hayalini süslese de derin bir dalış noktası olması sebebiyle ileri derecede dalış deneyimine sahip olmanız gerekmekte. İnanılmaz resif manzaralarına şahit olabileceğiniz bu nokta, mutlaka denemeye değer.
Ayvalık su altı dalışı

Marmaris, Muğla

Nefes kesen doğası ve berrak sularıyla Marmaris, dünya üzerindeki gerçek bir tatil cennetidir. Dağların gölgesinde yer alan uzun plajlarının açıklarında keyifli dalış bölgeleri ise her seviyede dalgıç için uygun.
Marmaris su altı dalışı

Saroz, Çanakkale

Saroz’da bulunan Minnoş Adası, deniz seviyesinden oldukça yüksekte bulunduğundan adanın altında bulunan duvar, dalış severlere zengin bir çeşitlilik sunmaktadır. Mercan oluşumları ile de bilinen bölgede, genellikle kıyıya yakın ve kayalıklarla dolu alanlarda turuncu mercan oluşumları göz kamaştırıcıdır.
Saros su altı dalışı

Datça, Muğla

Datça herkesin hayalini kurduğu, belki de temelli yerleşmek istediği, doğal güzellikleriyle büyüleyen bir yerdir. Tertemiz denizi ve eşsiz kumsalları, Datça’yı farklı kılan özelliklerdendir. Bunların yanında ise Datça’yı özel kılan bir diğer özelliği ise Türkiye’nin en iyi dalış noktalarından biri olması. Suyunun berrak ve görüş mesafesinin de oldukça uzun olduğu Hisarönü, dalış için deneyimlenmesi gereken noktalardan biri.
Datça su altı dalışı

HIZLI BAĞLANTILAR