DOĞAYA DÖNÜŞ

DOĞAYA DÖNÜŞ

16.07.2018

POP-UP OTELLER TATİL YAPMA ALIŞKANLIKLARINI DEĞİŞTİRİYOR.

Bu haber xoxodigital.com'dan alınmıştır.

Pop-up dükkanlar ve restoranlar artık hayatımızın bir parçası. Peki neden pop-up oteller de olmasın? Tam da bu nedenle farklı coğrafyalarda, farklı çekiciliği olan dönemsel oteller kurmak artık yükselen bir trend. Bu otellerin ortak böleni ise vadettikleri farklı deneyimler.

İlk örneğimiz 700,000 Heures. Dünyanın ilk gezici oteli olma iddiasındaki 700,000 Heures, altı ayda bir yer değiştirecek. Birinci durakları Salento, İtalya’da dört odalı bir palazzo, bir sonraki durakları ise Kamboçya olacak. Burada misafirlerin farklı yapılarda kalması planlanıyor. Bu yapılardan biri de bir Budist tapınağı olacak. 700.000 Heures ‘otelinde’ veya otellerinde öncelikli kalmak hakkı için üye olmanız gerekiyor. Bu linkten ilk adımı atabilirsiniz.

SALENTO, İTALYA.

Salento, İtalya.

SALENTO, İTALYA.

Salento, İtalya.

SALENTO, İTALYA.

Salento, İtalya.

SALENTO, İTALYA.

Salento, İtalya.

Farklı doğa koşullarında geceyi geçirmek istiyorsanız, İsveç’teki Icehotel size göre. Her sene buzdan tekrar yapılan odalarında sanatçıların el işçiliğine rastlayabiliriz. 2016 yılında hizmet vermeye başlayan Icehotel 365 ise, bütün sene açık. Otel güneş panellerinden gelen enerjiyle yaz aylarında bile soğutuluyor. Rezervasyon yapmak istiyorsanız, böyle buyurunuz.

ICE HOTEL, İSVEÇ.

Ice Hotel, İsveç.

ICE HOTEL, İSVEÇ.

Ice Hotel, İsveç.

ICE HOTEL, İSVEÇ.

Ice Hotel, İsveç.

Yapılaşmaya izin vermeyen alanlarda lüks konaklama hizmetleri sunan bir başka organizasyon da, Collective Retreats. Amerika’nın altı noktasında tatil olanağı sunuyorlar. New York'ta Governors Island, Teksas’ta bir çiftlik ya da Kuzey Kaliforniya’da şarapçılığın kalbi Sonoma konaklayabilir ve bağları gezebilirsiniz. Destinasyonlar ve detaylı bilgi için tıklamanız yeterli.

The Pop Up Hotel
The Pop Up Hotel
The Pop Up Hotel

Sıradaki tavsiyemiz festivallere gitmeyi sevenler için. Öncelikle istediğiniz festivali seçiyorsunuz, örneğin Glastonbury’e gideceksiniz; hemen The Pop Up Hotel’e haber veriyorsunuz. Ferah ve lüks bir çadır, bohem bir karavan ve daha fazlası seçenekler asında. Gerisini onlara bırakıyorsunuz.

POP-UP HOTEL'IN GLASTONBURY FESTIVALI'NDEKI ORTAK ALANI.

Pop-up Hotel'in Glastonbury Festivali'ndeki ortak alanı.

Son olarak, eğer pop-up konaklamanızı kendiniz dizayn etmek istiyorsanız, Black Tomato Blink aradığınız adres. Websitelerinde sunulan onlarca farklı destinasyondan birini seçerek, romantik bir tatile uygun çadır isteyebilir ya da ailenizle beraber geçireceğiniz lüks bir hafta sonu planlayabilirsiniz. Her şey sizin elinizde.

HIZLI BAĞLANTILAR