EVDE KALMAYI CAZİP KILAN TEKNOLOJİK CİHAZLAR

Evde Kalmayı Cazip Kılan Teknolojik Cihazlar

10.08.2018

EVİNİZDE GEÇİRDİĞİNİZ VAKİTTEN KEYİF ALMANIZI SAĞLAYACAK TEKNOLOJİK CİHAZLARI İNCELEDİK.

Bu haber oggusto.com'dan alınmıştır.

Konsolla Bir Olun

Zaman içinde oyun konsollarının birer gençlik rüzgarı olmaktan çıkarak yetişkinlerin eğlence kaynağına dönüşmesi oldukça sevindirici. Zira ‘oyun konsolu’ deyip geçmenin ötesine taşınan ve müzik dinleyebildiğiniz, televizyon ve film izleyebildiğiniz bu harikalar tabi bir de video oyunu oynamanızı sağlıyor. Peki siz hangi tarafı tutuyorsunuz; Xbox One mı, PS4 mü?

Retro oyuncular için Nintendo çok iyi bir anı, oyun kalitesine önem verenler içinse PS4 harikulade bir seçim olabilir. Yine de biz son teknoloji harikası Xbox One X’i denemenizi öneririz.
Oyun Konsolu

Sesle Kontrol Edin

Eğer işler bu hızda ilerlemeye devam ederse kumandası olan tüm cihazlar, kasetler ve Windows ekran koruyucuları gibi antikalar arasında yerini alacak. Zira Google, robotların dünyayı çok yakın zamanda ele geçireceğini ispatlar nitelikte bir cihaz tanıttı: Google Home.

Sesle kontrol edilen bu tuzlukla hava temizleyicisi arasındaki cihaz, SMS gibi yazılı mesaj göndermekten sizin için yemek sipariş etmeye yerinizden kalkmadan yapmak istediğiniz her şeyi yapabiliyor. Neden kendinizi Tony Stark gibi hissetmeyesiniz ki…
Sesle kontrol edilebilir akıllı cihaz

iKahve

Evde tembellik yaparken canınız bir anda kahve isteyebilir. Neyse ki Nespresso’nun Wi-Fi ile çalışan kahve makinası Prodigio Coffee Machine var ve koltuktan sadece hazır olan kahvenizi almak için kalkacaksınız.

Makine ile senkronize çalışan mobil uygulama üzerinden üç farklı kahve boyutundan birini ve kahvenin hazır olma zamanını belirleyebilir, kapsül stoğunuzu kontrol edebilirsiniz.

Kesintisiz Seyir

Dünya iki kampa bölünmüş durumda: Netflix, Amazon’a; Stranger Things, Preacher’a karşı. Eğer siz henüz gönlünü hangisine kaptıracağına karar veremeyenlerdenseniz önerimiz ikinciyi seçmeniz.

Netflix’in sunduğu izleme anlaşmasına kıyasla dizilerin ve filmlerin yanı sıra binlerce kitap ve dergi ile aslında daha zengin bir içeriğe sahip olan Amazon, evde vakit geçirmek için iyi bir tercih.
Telefon kumandası

Çıtayı Yükseltin

Sevin veya sevmeyin, artık sanal gerçeklik çağında yaşıyoruz. Evet, sanal gerçeklik gözlükleriyle dışardan bir X-Men karakteri gibi görünüyor olabilirsiniz; ancak içine girdiğiniz dünya sandığınızdan çok daha büyük.

Samsung Gear VR seti, Oculus Rift’e kıyasla çok daha uygun fiyatı ve telefonunuzla uyumu sayesinde pazarının lideri konumunda. Bir de unutmamanız gereken bir şey var; evdeyken nasıl göründüğünüzü kimse bilmiyor, o yüzden keyfini çıkarın.
Sanal gerçeklik gözlüğü

Ekranı Büyütün

Eğer eğlencenin büyük olmasını istiyorsanız -ve kabul edin, bunu herkes ister- bir projeksiyon makinesi her evin ihtiyacıdır.

1080p çözünürlük kalitesi ve 120 inch’e kadar çıkabilen ekran boyutu ile 2018’in en iyi ürünleri arasında gösterilen Optoma, duvarlarınızı ekrana dönüştürebileceğiniz en iyi cihaz.
projeksiyon

Sesi Yükseltin

Eğer yan veya üst komşunuzla ses yüzünden henüz bir tartışma yaşamadıysanız, bundan sonra da yaşamanızı istemeyiz. Yine de kaliteli ses konusunda birkaç önerimiz olacak.

Kablosuz bağlantı şansı sunan Bose SoundTouch 30, dört farklı hoparlöre sahip ve bu sayede sesin odaya ve hatta eve dengeli olarak dağılmasını sağlıyor. Ayrıca telefonunuz üzerinden yapacağınız kurulumla Spotify listelerinize de kolaylıkla erişebiliyorsunuz.
ses sistemi

HIZLI BAĞLANTILAR