BORUSAN MÜZİK EVİ
SEZONA MERHABA DİYOR

Borusan Müzik Evi uzun bir aradan sonra yeniden izleyicileriyle buluşuyor. Yeni sezonun ilk dönem programında Kasım’da beş ve Aralık’ta
üç konser sizleri bekliyor.
BORUSAN MÜZİK EVİ   <br> SEZONA MERHABA DİYOR

Borusan Müzik Evi’nde yeniden yeni müzik, elektronik müzik, doğaçlama, dünya müziği ve cazın önde gelen isimlerini ağırlayacağız. İlk dönemi kapsayan bu iki ayda, Abstra, Wolter Wierbos, Ab Baars, Yuri Honing ve dörtlüsü, Brom, Saadet Türköz ve Martin Schütz, Berke Can Özcan ve Arve Henriksen, Schnellertollermeier, Linet Şaul, Bülent Oral, Diego Leveric, Ayşe Lebriz Berkem, Töz Trio ve Hezarfen Ensemble sahnemizde yer alacak.


Kasım ayında Borusan Müzik Evi’nde kimler var?Müzikte yeni olanı izleyicisine ulaştırmayı amaçlayan Borusan Müzik Evi, 18 Kasım Perşembe günü saat 21.00’de, Abstra, Wolter Wierbos ve Ab Baars ile sahnesini izleyicisine açıyor.


ABSTRA, ismini Amerikalı besteci Garret Byrnes’in 2006 yılında piyano için yazmış olduğu eserden alan bir topluluk. 2010’da Gülşah Erol, elektro-akustik müzik yapmak üzere ABSTRA’yı kurdu; elektronik müdahalelere vereceği tepkiler doğrultusunda, viyolonselin sınırlarında dolaşmayı ve yeni keşiflerde bulunmayı amaçladı. Konuk sanatçılar ile yakaladıkları uyum ve uyumsuzluğun, denge ve dengesizliğin yarattığı seslerin mekân içindeki yolculuklarını konu alan ve teknoloji unsurlarını yoğun olarak kullanan ABSTRA, 26 Mart 2011’de ilk kez Borusan Müzik Evi’ne konuk olmuştu. Bugüne kadar, Peter Brötzmann, Evan Parker, Joe Mcphee, Jürg Solothurnmann, Andreas Kaling ve Bart Maris ile aynı sahneyi paylaşan, Korhan Argüden ve sayısız müzisyenle birçok projede yer alan ABSTRA, günümüz yeni müzik çerçevesinde avangart caz, free jazz ve özgür doğaçlama gibi müzik öğelerinden beslenerek, uluslararası konuk sanatçılarıyla birlikte doğaçlama konserler düzenlemeye devam ediyor


Kasım ayında Borusan Müzik Evi’nde kimler var?

Hollanda’nın en önemli saksofoncularından biri olan Yuri Honing, eleştirmenlerden tam not alan Bluebeard albümüyle Borusan Müzik Evi’nin programında yer alıyor. Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen Nova Muzak serisinde ise Brom ile izleyicilerine yeniden merhaba diyecek. Ardından Saadet Türköz ve Martin Schütz, Songdreamingtrio3 adını verdikleri projesiyle derin ve coşkulu bir kutlama sunacaklar. Dostluklarını sahneye taşıyan Berke Can Özcan ve Arve Henriksen de Kuzey melodilerinden yola çıkan doğaçlamaları ile Borusan Müzik Evi’nde ilk kez izleyiciyle buluşacak.


Borusan Müzik

Aralık ayında kimler bizi bekliyor?Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen Nova Muzak serisinin bu kez konuğu Schnellertollermeier. Gitarda Manuel Troller, basta Andi Schnellmann ve davulda David Meier’den oluşan üçlü, minimalizm, krautrock, deneysel doğaçlama temelli elektronik müzik gibi geleneklerden besleniyor. “Shakespeare ve Müzik” ise Aralık ayının bir diğer etkinliği. İzmir Barok Topluluğu’nun üç üyesi, viola da gamba sanatçısı Bülent Oral, soprano Linet Şaul ve lut ustası Diego Leveric Shakespeare’in yapıtları için bestelenmiş dönem müziklerini yorumlayacak; tiyatro sanatçısı Ayşe Lebriz Berkem de yazarın oyun ve sonelerini canlandıracak. Ayın son konserinde ise Töz Trio ve Hezarfen Ensemble buluşuyor. Kendisiyle özdeşleşen birçok projeye imza atan ve farklı icra koşullarına uyum sağlayabilmesindeki esnekliğiyle göze çarpan Hezarfen Ensemble, caz ve çağdaş klasik müziğin kesiştiği performanslar sergileyen Tamer Temel, Ercüment Orkut ve Cem Aksel’den oluşan Töz Trio birlikte kaydedecekleri albüm çalışmasının yepyeni müziklerini Borusan Müzik Evi’nin izleyicileriyle buluşturacak.


Aralık ayında kimler bizi bekliyor?

Ayın son konserinde ise Töz Trio ve Hezarfen Ensemble buluşuyor. Kendisiyle özdeşleşen birçok projeye imza atan ve farklı icra koşullarına uyum sağlayabilmesindeki esnekliğiyle göze çarpan Hezarfen Ensemble, caz ve çağdaş klasik müziğin kesiştiği performanslar sergileyen Tamer Temel, Ercüment Orkut ve Cem Aksel’den oluşan Töz Trio birlikte kaydedecekleri albüm çalışmasının yepyeni müziklerini Borusan Müzik Evi’nin izleyicileriyle buluşturacak.


Etkinlik takvimi ile ilgili detaylı bilgi borusansanat.com'da!