İNGİLTERE’NİN EN İYİLERİ JAGUAR VE ÜNLÜ FOTOĞRAFÇI BİR ARADA

İNGİLTERE’NİN EN İYİLERİ JAGUAR VE ÜNLÜ FOTOĞRAFÇI BİR ARADA

İNGİLTERE'NİN EN İYİLERİ: JAGUAR VE FOTOĞRAFÇI RANKIN ÇARPICI, YENİ BİR SANAT ESERİ YARATMAK ÜZERE BİR ARAYA GELDİ.

08.10.2019

8 Ekim 2019 Salı, Whitley, İngiltere

Jaguar bugün tanınmış İngiliz moda fotoğrafçısı Rankin tarafından yaratılan olağanüstü fotoğraf serisinin ilk parçasını sunuyor.“Rooms by Rankin” XF, XE ve efsanevi Mk 2 olmak üzere üç vazgeçilmez Jaguar spor sedan modelinin mükemmel tasarımı ve benzersiz performansına övgü niteliğinde özel bir işbirliği.Rankin, özgünlük ve görsel dinamizm yaratmak için her biri otomobilin benzersiz karakterini yansıtacak şekilde düzenlenmiş üç özel stüdyo mekanı tasarladı ve hayata geçirdi.


8 Ekim 2019 Salı, Whitley, İngiltere

JAGUAR TASARIM DIREKTÖRÜ JULIAN THOMSON BU BENZERSIZ ORTAKLIK HAKKINDA ŞUNLARI SÖYLED

Jaguar Tasarım Direktörü Julian Thomson bu benzersiz ortaklık hakkında şunları söyledi:

“Yaratıcı, öne çıkan tasarımlar ortaya çıkarma tutkumuz ve Rankin’in gözü pek yaratıcılığı konusundaki şöhreti bu işbirliğini son derece anlamlı hale getiriyor. Rankin’den sınırları zorlamasını ve otomobilleri gerçekten dikkat çekici kılacak bir dizi görsel yaratmasını istedik.”
“Flying High”

“Flying High” adlı ilk fotoğraf Jaguar XF’i gösteriyor. XF’in çarpıcı metalik rengiyle etkileyici bir kontrast yaratmak üzere parlak turuncu renkte, birbirinden farklı yüzlerce kağıttan kuşun kullanıldığı bu fotoğraf, XF’in hassas mühendisliği ve kusursuz şekilde üretilmiş dış tasarımına atıfta bulunuyor.
Moving the Mis

İkinci fotoğraf “Moving the Mist” adını taşıyor ve Jaguar XE’yi içeriyor. XE’nin akıcı formunu ve doğal şıklığını aksettiren fotoğrafta özel olarak yapılmış bir donanımdan sarkıtılan şeffaf tabakalar kullanılmış ve birkaç rüzgar makinesi yardımıyla kontrollü bir hava akımı yaratılmış. Bu görsel 15 Ekim 2019’da yayınlanacak.
Period Drama

Son olarak “Period Drama” adlı fotoğraf Jaguar Mk 2’nin 60. yıldönümünü kutlamaya yönelik nostaljik bir resim. Bu görsel de 21 Ekim 2019’da yayınlanacak.
Rankin konu hakkında şunları söyledi:

Rankin konu hakkında şunları söyledi: “Global bir otomobil markasının size ucu açık bir talepte bulunması sık görülen bir şey değil , bu kez tam da böyle oldu. Her bir modelin temel özelliklerini yansıtacak üç eğlenceli ve dikkat çekici fotoğraf istediler. Talep bundan ibaretti. Bu her fotoğrafçının hayalidir.”
Rankin hakkında

Rankin hakkında


Rankin, İngiliz fotoğrafçı, yayıncı ve film yönetmenidir. Eğitimini London College of Printing’de tamamladı ve burada tanıştığı Jefferson Hack ile birlikte ikonik pop kültürü dergisi Dazed and Confused’u kurdular. Rankin şu anda dergisinin içeriği kadar cesur stili sayesinde dünyanın en önde gelen fotoğrafçılarından biri sayılıyor. Portföyünde Tony Blair, Spice Girls, Madonna, Kate Moss, İngiliz Kraliçesi ,Rolling Stones ve David Bowie dahil olmak üzere pek çok ünlü isim yer alıyor.

HIZLI BAĞLANTILAR