JAGUAR'IN BENZERSİZ
SOUND DESIGN PROJESİ

Jaguar, benzersiz Sound Design Projesi ile canlı müzik coşkusunu kutlamak üzere 4th Floor Creative'in yanı sıra Disciples ve Pip Millett ile ortak bir çalışmaya imza atıyor.
JAGUAR'IN BENZERSİZ <br>SOUND DESIGN PROJESİ

Jaguar, müzik ve tasarım dünyalarını sanatın benzersiz coşkusu ile bir araya getirmek üzere Sony Music Entertainment İngiltere’nin kreatif ve strateji ekibi 4th Floor Creative ile ortak bir çalışmaya imza attı. Jaguar araçlarının tasarım ve mühendislik süreçleri için kullanılan tesisleri yeni bir amaç için değerlendiren Sound Design projesi kapsamında Sony Music UK bünyesinde yer alan Disciples ve Pip Millett tarafından sahnelenen performanslar yer alıyor.


Sound Design

Sound Design, Jaguar F-PACE performans SUV modeli için DJ ve Yapımcı MK ortaklığında yürütülen “Hard to Forget” kampanyasından sonra Jaguar tarafından gerçekleştirilen ilk müzikal iş birliği olma özelliğini taşıyor. 4th Floor Creative ile birlikte şekillendirilen Sound Design projesi, dünyanın karantina tedbirlerini geride bırakıp büyük bir hevesle konser ve festival etkinliklerine akın ettiği bu dönemde canlı müziğin heyecanını izleyicilere taşıyor. Bu heyecan verici performansları hayata taşıma görevini çığır açan yönetmen Silence Aitken-Till üstleniyor.


Normalde Jaguar

Normalde Jaguar araçlarının ayarlarını ve ses kalitesini geliştirip test etmek üzere kullanılan ses geçirmez bir oda olan Jaguar’ın Gaydon Product Creation Centre tesislerindeki yankısız odası şimdi Disciples grubuna ev sahipliği yapıyor. Bu birinci sınıf tesis, COVID 19 pandemisinin başlangıcından bu yana ilk kez grup olarak sahneye çıkacak Commercial House prodüksiyon üçlüsünün, vokalleri bshp’nin üstlendiği yeni parçası Solid Gold’un performansına ev sahipliği yapması için seçildi.


Müziğin sanatsal yansıması dinleyicinin yorumuna açık ve tamamen onların keyif alması için. Performans ve kayıt süreci bunun büyük bir parçasını oluşturuyor. Geçtiğimiz bir buçuk sene içerisinde kısıtlamalar nedeniyle bunu gerçekleştiremedik. Şimdiyse benzersiz derecede yaratıcı bu lokasyonda geri dönüyor olmak inanılmaz mutluluk verici.


DISCIPLES - SONY MUSIC UK SANATÇISI


DISCIPLES - SONY MUSIC UK SANATÇISI

Araç tasarım sürecinin müzik yapmaya bu denli benzediğini görmek benim için şaşırtıcı oldu. Hem tasarımcılar hem de müzisyenler yaşadıkları deneyimlerden edindiklerini bir duygu oluşturmak için kullanıyor ve son kullanıcıya hissedebileceği bir şeyler veriyor. Kreatif kişilerin kendi alanlarda profesyonel empati kurabilmeleri gerekiyor. Tıpkı bir Jaguar’ın kapısından girdiğiniz anda otomobilin verdiği hissi fark etmeniz gibi Disciples’ı dinlediğiniz zaman müziklerindeki yaratıcılığı duyabiliyorsunuz.


SOPHIE ELLIS - JAGUAR KIDEMLİ KREATİF DETAY TASARIMCISI


Serinin ikinci performansında, Motion Sick adlı yeni mini albümünden Braid it Back parçasıyla Pip Millett sahne alıyor. Jaguar Design stüdyosunun canlı ve ilham verici kreatif merkez üssünde filme alınan performans, sanatçının duru sesine ve şarkı sözlerine odaklanan basit bir set tasarımı ile Pip Millett’in sakin ancak bir o kadar dinamik havasını mükemmel bir şekilde öne çıkarıyor.


SOPHIE ELLIS - JAGUAR KIDEMLİ KREATİF DETAY TASARIMCISI

Jaguar Kıdemli Renk ve Malzeme Tasarımcısı Louise Thorburn, hem müzisyenlerin hem de otomobil tasarımcılarının yakından bildiği bir gerçek olarak bir projeyi uzun bir geliştirme sürecinin ardından hayata geçirmenin nasıl bir his olduğunu konuşmak üzere performansın ardından Pip Millett’e katılıyor.


Tasarımcılar olarak görevimiz, hedef kitlemiz için yaratıcılığın sınırlarını zorlamak. Bu deneyimi başka bir yaratıcı kişilikle paylaşmak çok önemli. İkimiz de süreçten keyif alıyor ve sonuç için yaşıyoruz.


LOUISE THORBURN - JAGUAR KIDEMLİ RENK VE MALZEME TASARIMCISI


LOUISE THORBURN - JAGUAR KIDEMLİ RENK VE MALZEME TASARIMCISI

Yeni bir parça üzerinde çalışırken deneysel yaratıcılık benim için çok önemli. Bu sayede, her seferinde daha iyi bir parça yayınlıyorum. Böylesine farklı bir ortamda performans sergilemek, seyircilerden uzun süre ayrı kaldıktan sonra oldukça heyecan vericiydi ve yaratıcılık konusundaki bakış açımı genişletti.


PIP MILLETT - SONY MUSIC UK SANATÇISI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

RENKLER BİZE NE SÖYLÜYOR?

RENKLER BİZE NE SÖYLÜYOR?

Siz de renklerin ruhları olduğuna inanıyor musunuz? Gördüğümüz, dokunduğumuz her şeyin renksiz olduğunu hayal edin… Çok eski zamanlardan günümüze toplumlar, birçok renge farklı farklı anlamlar yüklemişlerdir.
YAŞADIĞIMIZ YERLERE FENG SHUİ ETKİSİ

YAŞADIĞIMIZ YERLERE FENG SHUİ ETKİSİ

Evinizin pozitif enerjiyle dolması, sağlıklı hissettirmesi için uygulanan ve yaşam kalitenizi artıran bir öğreti olan Feng Shui ile yaşam alanlarınıza küçük dokunuşlar yapmaya hazır mısınız?
UNUTULMAZ OLİMPİYAT OLAYLARI

UNUTULMAZ OLİMPİYAT OLAYLARI

Günümüzde yapılan Modern Olimpiyat Oyunları'nın kökeni Antik Yunan'da yapılan şenliklere dayanıyor. İlk olimpiyatlar, Eski Yunan'da Tanrı Zeus adına yapılan şenliklerdi.