Moda Dünyasının Acı Kaybı:
Virgil Abloh

Dünyaca ünlü markalarla çalışarak adından söz ettiren ve moda dünyası için çok önemli adımlar atan Virgil Abloh 41 yaşında yaşamını yitirdi. Gana doğumlu ABD'li ünlü tasarımcı aramızdan ayrılarak hayranlarını ve moda dünyasını büyük bir üzüntüyle arkasında bıraktı.
Moda Dünyasının Acı Kaybı: <br>Virgil Abloh

Son dönemlerde moda dünyasının zirvesine hızla çıkan ve kendisi için güzel bir yer edinen 41 yaşındaki Abloh yaklaşık iki yıldır kanser tedavisi görüyordu. Ünlü modacı geçtiğimiz günlerde bu hastalıkla mücadeleyi kaybetmesi dolayısıyla hayata gözlerini yumdu.


Abloh

Abloh’un kanserle mücadelesini kamuoyuna duyurmadığı belirtildi. Louis Vuitton’un kreatif direktörü olarak görev alan Abloh 2018'den beri bu görevi başarıyla üstleniyordu. LVMH’nin bu yılın başında yüzde 60’ını satın alan ve Off-White isimli markayı kuran Abloh aynı zamanda Kanye West ile birlikte de çalışmıştı. Ayrıca son dönemde Nike ile yaptığı ayakkabı ve tasarımlarla da adından fazlasıyla söz ettirmişti. Louis Vuitton’un patronu Bernard Arnault, “Virgil sadece harika bir tasarımcı değil, bir vizyonerdi ve ayrıca harika bir bilgeliği vardı” diyerek üzüntüsünü belirtti.


Abloh2

Virgil Abloh, Winconsin-Madison Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Illinois Teknoloji Enstitüsü’nde mimarlık üzerine master yaptı. Kendisi daha sonra ise Kanye West ile birlikte Fendi’nin merkezi Roma’da stajyerlik de yaptı. Kanye West’in yaratıcı ajansı Donda’da kreatif direktör olarak çalışan Abloh, West’in Yeezus ve My Beautiful Dark Twisted Fantasy albümlerinin kapaklarını da tasarladı.


Louis Vuitton

Louis Vuitton’da göreve başlaması ise moda dünyasında sansasyon yarattı. Çünkü Virgil Abloh'un Louis Vuitton'u yepyeni bir yörüngeye doğru yönlendirdiği, lüksü benzersiz sokak stiliyle birleştirdiği yadsınamaz bir gerçek. Yaratıcı modacısının sihirli dokunuşları sadece podyumda değil, perakende alanında da kendini gösteriyor ve Fransız moda markasının New York City'deki en son pop-up mağazası da bunu kanıtlıyor.


Luis Vuitton'un New York'taki Fifth Avenue mağazası da Abloh’a ait harika koleksiyonlardan… Abloh'un ilgi çeken bu koleksiyonu, 1939 müzikal Oz Büyücüsü'nden esinlenmiştir ve mağazanın pencereleri - ve Rodeo Drive karşılığı - aynı zamanda psychedelic gökyüzü, sarı tuğlalı yol ve trippy çiçek tarlalarına sahip olması ile dikkat çekmektedir.


<br>
Abloh’un ölümüyle ilgili olarak Instagram hesabından

Abloh’un ölümüyle ilgili olarak Instagram hesabından, “Abloh, iki yıldır nadir görülen ve saldırgan bir kanser türü olan angiosarkom ile mücadele ediyordu. 2019’da tanısı koyulan bu hastalıkla mücadelesini gizlice yapmayı tercih etti, ancak mücadelesini kaybederek bizlere acı bir kayıp yaşattı” denildi.


Louis Vuitton'un yıldız tasarımcısı olarak öne çıkan ve dünyanın en etkili tasarımcılarından biri olarak gösterilen, Off-White markasının kurucusu ve Louis Vuitton'un erkek giyim direktörü Virgil Abloh'un arkasından "Dünya bir moda süper starını kaybetti" yorumları yapıldı.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN! SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HAKKINDA HER ŞEY

DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN! SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HAKKINDA HER ŞEY

Dünyamız için herkesin görevi olan doğal kaynakları doğru bir şekilde yönetmek son yıllarda çok daha elzem bir durum oluşturmaktadır. İnsan doğası gereği yaşamının devamlılığı için birçok gereksinimlere sahiptir. Günümüzde artan çevresel sorunlar, doğal kaynakların tükenebilecek noktada olması ‘sürdürülebilirlik’ kavramının önemini göstermektedir.
BORUSAN MÜZİK EVİ SEZONA MERHABA DİYOR

BORUSAN MÜZİK EVİ SEZONA MERHABA DİYOR

Borusan Müzik Evi uzun bir aradan sonra yeniden izleyicileriyle buluşuyor. Yeni sezonun ilk dönem programında Kasım’da beş ve Aralık’ta üç konser sizleri bekliyor.
JAGUAR X BARACUTA İŞ BİRLİĞİ

JAGUAR X BARACUTA İŞ BİRLİĞİ

İkon haline gelmiş iki İngiliz markası, geleceğin klasiklerini tanımlamak üzere Avrupa genelinde moda, sanat ve mimari dünyalarında bir kültür keşfine çıkıyor.