DÜNYANIN EN ÇOK REMİKSLENEN ŞARKISI

DÜNYANIN EN ÇOK REMİKSLENEN ŞARKISI

13.09.2018

JAGUAR İLE YAPTIĞIM BU İŞ BİRLİĞİ MÜZİK VE TEKNOLOJİNİN SINIRLARINI ZORLAMAK ANLAMINDA ÇOK HEYECAN VERİCİ.

Dua Lipa, kendi remiksini yaratmak için Jaguar I-PACE kullandı ve aracın akıllı sensörleri Dua Lipa’nın sürüş deneyimini kaydetti. Otomobilin elektrik tüketiminden Dua Lipa’nın hızlanma ve yavaşlama gibi sürüş karakteristiğine kadar toplanan milyonlarca veri, şarkının sound’undan temposuna ve tonuna kadar etkili oldu. ‘Want To’nun Jaguar versiyonu olan şarkı, 7 Eylül Cuma günü piyasaya çıkan ‘Dua Lipa The Complete Collection’ albümünde de yer alıyor.

Dua Lipa

Amsterdam’daki lansmanda konuşan Dua Lipa, “Jaguar ile yaptığım bu iş birliği müzik ve teknolojinin sınırlarını zorlamak anlamında çok heyecan verici. Hayranlarımın Jaguar sürüş deneyimlerinden yola çıkarak ‘Want To’nun kendilerine has versiyonunu yaratabilecek olmaları müthiş bir şey. Tamamen Elektrikli Jaguar I-PACE sürüş deneyimimden elde edilen verinin müziğimdeki enerjiyi değiştirerek yepyeni bir melodi oluşturması gerçekten inanılmaz.” dedi.


Kişiye Göre Şekillenen Şarkı

Kişiye Göre Şekillenen Şarkı

Sürücülerin yanı sıra dünyadaki müzik tutkunları da Jaguar'ın akıllı remiks yazılımını http://remix.jointhepace.com adresinden indirerek kendi Dua Lipa şarkısını oluşturabilecekler. Bu yenilikçi uygulama, kullanıcıların Spotify geçmişini kullanarak, dinledikleri müzikten veri alıyor ve kişiselleştirilmiş bir versiyon oluşturmak için şarkının elementlerini yeniden düzenliyor. Çalma listelerinin ortalama temposundan, en çok dinlenen müziğin moduna ve enerjisine uzanan veriler, kişiye özel bir remiks oluşturmak için kullanılıyor. Spotify hesabı olmayanlar ise mobil cihazlarındaki uygulamadan şarkının yeni bir versiyonunu yaratabiliyor. Müzik tutkunlarının yanı sıra ünlü DJ Armin Van Buuren, model Doutzen Kroes, oyuncu Alix Benezech ünlü isimler de tamamen elektrikli Jaguar I-PACE ile kendi remikslerini oluşturdu.


Jaguar Ve Teknolojik YeniliklerMüzik ve teknolojiye odaklanan bu iş birliği, Jaguar'ın sürücülerle otomobilleri arasındaki bağı daha da güçlendiren bir deneyim örneği. Jaguar’ın araç içi teknolojileri, sürücünün tarzını ve tercihlerini izleyerek deneyimlerini iyileştirmek için ayarları değiştiriyor.

HIZLI BAĞLANTILAR