2019'DA SAĞLIĞINIZA YARDIMCI TEKNOLOJİLER

2019'DA SAĞLIĞINIZA YARDIMCI TEKNOLOJİLER

09.05.2019

2019'DA SAĞLIĞINIZA YARDIMCI TEKNOLOJİLER

Bu içerik gq.com.tr'den alınmıştır.

Teknolojik gelişmelerin devam ettiği bu günlerde sağlık yönündeki gelişmeler 2019’da daha çok dikkat çekecek. Birçok ünlü marka daha kullanışlı ve sağlığımıza uygun ürünler üretmeye başlarken bu ürünlerin sayısı ise gün geçtikçe artacak. Bizde 2019’da ses getirecek bu ürünleri sizin için mercek altına alıyoruz.

Akıllı Saatler

Akıllı saat dünyası her geçen gün gelişmeye devam ederken, bu ürünlerin en dikkat çeken tarafı ise sağlık konusunda yaptığı yenilikler oluyor. Apple Watch’un yeni serisi kalp ritminizden birçok temel noktaya kadar odaklanırken sağlığınızla ilgili durumlarda sizleri en kısa sürede haberdar edebiliyor. Sağlık konusunda donanımlı bir akıllı saat 2019’da kesinlikle sahip olmanız gereken teknolojik aletlerden bir tanesi.
Akıllı Saatler

Elektrikli Otomobiller

Benzin ve mazotun çevreye ne kadar zararlı gazlar saldığını biliyorsunuzdur. Bu zararlı maddeler sadece çevre için değil sizin sağlığınızı da tehdit ediyor. Ancak otomotiv sektöründeki gelişmelerle birlikte bu durumu tersine çevirebiliriz. 2019 elektrikli araçların daha revaçta olduğu bir yıl olacak. Ayrıca yapılan araştırmalara göre 2050 yılına kadar Avrupa devletlerinin tamamen elektrikli modellere geçmesi bekleniyor. Bu durumda havaya salınan zararlı gazların yüzde 88 oranında azalması sağlanacak.
Elektrikli Otomobiller

Yeni Gözlük Modelleri

Akıllı gözlüklerin ilerleyen yıllarda daha çok kullanılacağı tahmin ediliyor. Hatta bu gözlüklerin görme duyusunu kaybetmiş olanlar için hazırlamış olanları bile olacak. Görme duyusunu kaybetmiş insanların çevredeki objeleri algılayabilmeleri için üretilen bazı özel modeller 2019’da büyük ses getirebilir.
Yeni Gözlük Modelleri

Giyilebilir Teknoloji

Akıllı giysi modelleri yavaş yavaş hayatımıza giriyor. Vücut ısınızdan yaptığınız hareketlere kadar sizleri denetleyen bu kıyafetler topladıkları istatiksel verilerle dikkat etmeniz gereken doğal koşullara karşı sizi uyaracak. 2019’da daha popüler olması beklenen bu ürünleri incelemenin zamanı artık geldi.
Giyilebilir Teknoloji

Implantlar

İlk bakışta vücudunuza bir şey yerleştirilmesi korkutucu gelebilir ama bu durumun avantajları göz ardı edilemeyecek bir gerçek. Devamlı sizinle olan bu ürünler, şeker problemlerinizi, tansiyon sorunlarını ve doğum kontrolüne kadar birçok konuda bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Ayrıca GPS gibi özelliklerde barındıran bu implantlar nerede olduğunuzu ve yolunuzu bulmanız konusunda size yardımcı olacak.
Implantlar

HIZLI BAĞLANTILAR